Piłka nożna. Porażka Iskry Szydłowo. W V lidze tylko Noteć Czarnków zwycięska

Lubuszanin Trzcianka po dwóch pierwszych kolejkach ma na koncie trzy punkty. W sobotę zespół ten przegrał w Stróżewie 3:5 fot. lubuszanin.futbolowo.pl
W 5. kolejce IV ligi Iskra Szydłowo przegrała z Huraganem Pobiedziska. Niezbyt udanie zagrały nasze drużyny w klasie niżej. Tu trzy punkty zainkasowała jedynie Noteć Czarnków.

Iskra Szydłowo zagrała tym razem w Pobiedziskach. Nasz zespół wystąpił bez swych najlepszych napastników: Mateusza Górnego i Dominika Drzewieckiego. Obaj piłkarze są kontuzjowani. W pierwszej połowie drużynom nie brakowało okazji do zdobycia gola, ale bramki nie padały. Do przerwy był więc rezultat bezbramkowy.

Po zmianie stron w 60. minucie Huragan miał stuprocentową okazję do zdobycia bramki, ale jej nie wykorzystał. Niecały kwadrans później było 2:0 dla gospodarzy (61’ i 72’). Szydłowianie jednak się nie poddali i w 76. minucie strzelili kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się w debiucie Brazylijczyk Anjos Da Silva Marlilson. Huragan pokonał nasz zespół 2:1 (0:0).

Także na wyjazdach zagrały nasze zespoły w 2. kolejce V ligi. Nie była ona udana dla ekip z naszego regionu, bo trzy punkty zainkasowała tylko Noteć Czarnków, która pokonała w Poznaniu AP Reissa 4:2. Bez zdobyczy punktowej wróciły pozostałe nasze drużyny. Korona Stróżewo pokonała Lubuszanina Trzcianka 5:3, a Zamek Gołańcz wygrał z Pogonią Łobżenica 5:1. W rozgrywkach prowadzi Wiara Lecha Poznań (6 pkt.), przed Notecią Czarnków (6) i Zamkiem Gołańcz (4). Pogoń Łobżenica jest szósta, a Lubuszanin Trzcianka zajmuje ósmą lokatę.