Piłka nożna. Porażki naszych drużyn w IV lidze. Klasę niżej zwyciężyła tylko Pogoń Łobżenica

W 9. kolejce IV ligi pierwszą porażkę zanotowała Iskra Szydłowo, przegrywając w Nowych Skalmierzycach Wiesław Szmagaj
Tym razem nasze czwartoligowe zanotowały jednobramkowe porażki. W V lidze trzy punkty wywalczyła jedynie Pogoń Łobżenica, która jest wciąż wiceliderem tych rozgrywek

Pierwszą w tym sezonie porażkę zanotowała Iskra Szydłowo. Rywalizowała ona w Nowych Skalmierzycach z trzecią w rozgrywkach Pogonią. Szydłowianie trzymali się dzielnie i byli bliscy wywiezienia jednego punktu.
Iskra przystąpiła do spotkania osłabiona brakiem dwóch napastników: Michała Wawszczaka i Jędrzeja Wiśniewskiego. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy. Pod koniec pierwszych 45 minut nasz zespół stracił gola po kontrze i strzale głową. Druga połowa była wyrównana, a szydłowianie wyrównali na 1:1. Gola z rzutu wolnego zdobył Michał Fertikowski. Niestety, w końcówce nasz zespół stracił bramkę po rzucie rożnym i strzale głową. W ten sposób Iskra przegrała 1:2 i zakończyła świetną passę ośmiu spotkań bez porażki.
Hydro Lubuszanin Trzcianka zagrał w Tarnowie Podgórnym z Tarnovią, ulegając gospodarzom 2:3. Po pierwszej połowie miejscowi mieli trzybramkową przewagę. Później podopieczni Jarosława Feciucha byli bliscy wyrównania stanu rywalizacji. Gole dla zespołu z Trzcianki zdobyli: Marcin Urbański i Mikołaj Łuczak.
W rozgrywkach IV ligi prowadzi Victoria Września (25 pkt.), przed Pogonią Nowe Skalmierzyce (22) i Iskrą Szydłowo (20). Hydro Lubuszanin Trzcianka plasuje się na 16. pozycji, mając na koncie 20 pkt.
W V lidze Pogoń Łobżenica rozgromiła 7:1 Wełnę Skoki. W Czarnkowie doszło natomiast do konfrontacji Noteci z Orkanem Śmiłowo. Spotkanie to zakończyło się remisem 2:2. Osiem bramek padło we Wronkach, gdzie występował Płomień Połajewo. Lepsi byli Błękitni, którzy zwyciężyli 5:3. Jeden punkt wywalczył GLKS Wysoka, po remisie z Lechitą Kłecko.
W piątoligowej tabeli na czele jest Huragan Pobiedziska (21 pkt.), przed Pogonią Łobżenica (19) i Notecią Czarnków (15). Miejsca pozostałych naszych drużyn: 11. Orkan Śmiłowo (11), 13. Płomień Połajewo (7), 18. GLKS Wysoka (2).