Piłka nożna. Punkt Hydro Lubuszanina Trzcianka. Iskra Szydłowo tym razem pokonana

Hydro Lubuszanin Trzcianka ambitnie rywalizuje w IV lidze. W ostatnim meczu nasz zespół wywalczył punkt Wiesław Szmagaj
W IV lidze porażka Iskry Szydłowo i remis Hydro Lubuszanina Trzcianka. W klasie o jeden poziom niższej powody do radości miały drużyny z Łobżenicy i Czarnkowa

Nie udał się Iskrze Szydłowo wyjazd do Koła. Miejscowa Olimpia pokonała nasz zespół 2:1 (2:0). Szydłowianie stracili bramkę już w pierwszej minucie, po strzale z ponad 25 m. Tuż przed przerwą gospodarze dołożyli jeszcze jednego gola i prowadzili 2:0. Po zmianie stron Iskra atakowała, ale jej akcje były umiejętnie rozbijane przez piłkarzy z Koła. W 87. minucie Altair, który wcześniej zmienił Michała Wawszczaka, zdobył głową gola na 2:1. Na wyrównanie zabrakło czasu i Iskra tym razem wróciła do Szydłowa bez punktów.
Ciężką przeprawę z TPS Winogrady Poznań miał Hydro Lubuszanin Trzcianka. Obydwa zespoły miały wiele okazji do zdobycia bramki, ale długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy. W 86. minucie goście objęli prowadzenie. Ambitna gra naszej drużyny spowodowała, że sześć minut później długie podanie Adriana Olejnika oraz główki Marcina Urbańskiego i Pawła Iwanickiego zostały uwieńczone golem, który strzelił Paweł Wicher. Lubuszanin zremisował z TPS Winogrady 1:1 (0:0). Po 18. kolejkach w IV lidze prowadzi Victoria Września (42 pkt.), przed Pogonią Nowe Skalmierzyce (39). Iskra zajmuje szóste miejsce (30), a Lubuszanin trzynaste (23). Nasze zespoły mają po jednym meczu zaległym.
W V lidze zwycięstwa odniosły nasze dwie czołowe drużyny. Pogoń Łobżenica pokonała u siebie Zamek Gołańcz 5:2, a Noteć Czarnków we Wronkach Błękitnych 3:0. W Złotowie Sparta wygrała z GLKS Wysoka 3:1. W Pobiedziskach Orkan Śmiłowo uległ 0:3 Huraganowi. Bez punktów wrócił z Szamotuł Płomień Połajewo, który przegrał ze Spartą 0:1. W rozgrywkach V ligi prowadzi Huragan Pobiedziska (38 pkt.), przed Polonią Chodzież (32). Miejsca naszych drużyn: 3. Pogoń Łobżenica (29), 4. Noteć Czarnków (29), 13. Orkan Śmiłowo (17), 16. Płomień Połajewo (10), 18. GLKS Wysoka (7). Noteć ma dwa mecze zaległe, a Płomień i GLKS po jednym.