Piłka nożna. Siedem goli w meczu Iskry Szydłowo z Hydro Lubuszaninem Trzcianka

Iskra Szydłowo po zwycięstwie nad lokalnym rywalem, Hydro Lubuszaninem Trzcianka, zajmuje aktualnie w rozgrywkach IV ligi czwartą lokatę Wiesław Szmagaj
Iskra Szydłowo okazała się nieznacznie lepsza od Hydro Lubuszanina Trzcianka w meczu tych drużyn. Aż dziesięć goli padło w Śmiłowie, gdzie Orkan wysoko pokonał łobżenicką Pogoń

W Szydłowie doszło do czwartoligowej konfrontacji dwóch naszych drużyn: miejscowej Iskry i Hydro Lubuszanina Trzcianka. Mecz odbył się bez udziału publiczności, ale wielu kibiców było nim zainteresowanym i obejrzało go... zza stadionowego płotu.
Trzcianecka drużyny wystąpiła bez kilku swoich podstawowych zawodników. Mimo tego podjęła walkę. Szydłowianie już na początku spotkania oddali kilka groźnych strzałów, ale pierwszego gola zdobyli goście. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk Breno. Gospodarze wyrównali na 1:1 tuż przed przerwą (45') po strzale Michała Wawszczaka.
Po zmianie stron na 2:1 dla Iskry strzelił w 52. minucie Adrian Mikołajczak. Ten sam zawodnik 20 minut później podwyższył wynik na 3:1. Po chwili było już 4:1, a gola zdobył Michał Wawszczak. Lubuszanin nie poddawał się. Ponownie pokazał się Breno, który dwukrotnie umieścił piłkę w bramce gości (77' i 90+3'). W ten sposób Iskra pokonała Lubuszanina 4:3.
W rozgrywkach IV ligi prowadzi Victoria Września (39 pkt.), przed Pogonią Nowe Skalmierzyce (33) i Centrą Ostrów Wlkp. (32). Iskra Szydłowo jest czwarta (29), a Lubuszanin czternasty (19). Nasze zespoły mają jeden mecz zaległy.
Tym razem w V lidze udało się rozegrać wszystkie spotkania. Aż dziesięć goli padło w Śmiłowie, gdzie miejscowy Orkan pokonał Pogoń Łobżenica 7:3. Noteć Czarnków wygrała w Murowanej Goślinie z Concordią 3:0, a Płomień Połajewo na własnym boisku ze Spartą Złotów 1:0. GLKS Wysoka zremisował u siebie z Wełną Skoki 1:1. W rozgrywkach prowadzi Huragan Pobiedziska (35 pkt.), przed Polonią Chodzież (29) i Zamkiem Gołańcz (28). Miejsca naszych drużyn: 4. Pogoń Łobżenica (26), 7. Noteć Czarnków (26), 11. Orkan Śmiłowo (17), 16. Płomień Połajewo (10), 18. GLKS Wysoka (7). Noteć i Płomień mają dwa mecze zaległe, a GLKS jeden.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?