Piłka nożna. Świetny mecz Iskry Szydłowo. Zwycięstwa Noteci Czarnków i Lubuszanina Trzcianka

Rośnie forma Iskry Szydłowo. Po słabszym początku sezonu zespół ten rozkręca się, grając z meczu na mecz coraz lepiej fot. Wiesław Szmagaj
Iskra Szydłowo wysoko pokonała na swoim boisku LKS Gołuchów. W V lidze po trzy punkty zdobyły drużyny Noteci Czarnków i Lubuszanina Trzcianka. Niestety, dotkliwą porażkę w Poznaniu zanotowała Pogoń Łobżenica.

Na taki mecz długo czekali kibice Iskry Szydłowo. Nasz zespół pokonał wysoko LKS Gołuchów 6:1. Pierwsza połowa tego spotkania była bezbarwna. Żadnej z drużyn nie udało się trafić do bramki, a widzowie nudzili się oglądając poczynania piłkarzy.

Sytuacja zmieniła się w drugiej części meczu. Po ośmiu minutach szydłowianie prowadzili 3:0. W 46. minucie Łukasz Skwarek po prostopadłym podaniu Łukasza Walkowiaka wyszedł na sam na sam z bramkarzem i strzeli bramkę na 1:0. W 50. minucie było 2:0, gdy po rzucie wolnym wykonywanym przez Damiana Buczka, piłkę piętą musnął Łukasz Kłaczyński i piłka wpada do siatki. Na 3:0 podwyższył trzy minuty później Dominik Drzewiecki.

W dalszej części spotkania Iskra dorzuciła jeszcze trzy gole, których autorami byli: Adrian Mikołajczak (61’), Damian Buczek (66’) i Dominik Drzewiecki (67’). Goście z Gołuchowa zdołali tylko raz trafić do bramki gospodarzy (57’).
Sporo bramek strzelono w V lidze. Prowadząca w tej klasie rozgrywkowej Noteć Czarnków rozprawiła się u siebie z Błękitnymi Wronki, wygrywając 5:0. W Szamotułach Lubuszanin Trzcianka pokonał miejscową Spartę 3:0. Dotkliwą porażkę zanotowała Pogoń Łobżenica, ulegając w Poznaniu ekipie Wiary Lecha 3:8.

Na czele V ligi jest Noteć Czarnków (29 pkt.), przed Wiarą Lecha Poznań (18) i Zamkiem Gołańcz (22). Pogoń Łobżenica zajmuje piąte miejsce (18), a Lubuszanin Trzcianka plasuje się na szóstej pozycji (17).