Piłka nożna. Udane występy naszych drużyn. Noteć Czarnków wciąż liderem

Lubuszanin Trzcianka pnie się w górę tabeli IV ligi. Po zwycięstwie z TPS Winogrady jest już czwarty fot. lubuszanin.futbolowo.pl
To był udany weekend dla naszych drużyn rywalizujących w IV i V lidze. Zwycięstwa odniosły ekipy Iskry Szydłowo, Noteci Czarnków i Lubuszanina Trzcianka. Przegrała tylko Pogoń Łobżenica.

W IV lidze Iskra Szydłowo grała u siebie z Kotwicą Kórnik. Jest to zespół, który plasuje się na podobnym miejscu jak nasza drużyna. Szydłowianie postawili sobie za cel zwycięstwo w tym spotkaniu i go zrealizowali. Nasz zespół wygrał 2:0 (1:0).

Już w 3. minucie Iskra objęła prowadzenie po sprytnym uderzeniu głową Mateusza Górnego. Otwarcie było więc świetnie, ale był to dopiero początek spotkania. Mimo kilku okazji żadna z drużyn nie zdobyła już do przerwy bramki i po pierwszej połowie szydłowianie prowadzili 1:0.

Po przerwie Kotwica ruszyła do zmasowanych ataków. W 53 min. nastąpiła jednak szybka kontra szydłowian. Damian Buczek podał piłkę Mateuszowi Górnemu, a ten rajdem od połowy boiska wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem odbitym od słupka w długi róg podwyższył na 2:0. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Po tej wygranej Iskra plasuje się na 12 miejscu.

Nie zwalnia tempa w V lidze Noteć Czarnków. Drużyna ta pokonała 3:0 Polonię Chodzież i nadal z dorobkiem 19 pkt. przewodzi w rozgrywkach. Lubuszanin Trzcianka wygrał 5:2 z TPS Winogrady. Niestety, porażkę zanotowała Pogoń Łobżenica, ulegając 1:4 Błękitnym we Wronkach. Szkoda, bo łobżeniczanie do tej pory spisywali się dobrze. Lubuszanin zajmuje czwarte miejsce (13 pkt.), a Pogoń jest piąta (13 pkt.).

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.