Piłka nożna. W IV lidze wyjazdowe porażki naszych drużyn

Hydro Lubuszanin Trzcianka po rozegranych 25 meczach zajmuje w rozgrywkach IV ligi 17 miejsce. W minioną sobotę zespół ten przegrał w Kórniku fot. Wiesław Szmagaj
To nie była udana kolejka spotkań dla naszych czwartoligowych drużyn. Iskra Szydłowo uległa w Międzychodzie Warcie, a Hydro Lubaszanin Trzcianka przegrał w Kórniku z Kotwicą.

Rozegrana została 26. kolejka IV ligi. Nasze zespoły rozgrywały mecze na wyjazdach. Włożyły w nie wiele ambicji, ale zanotowały porażki.
Nie najlepiej spisująca się w rundzie wiosennej Iskra Szydłowo pojechała do „jaskini lwa”, czyli lidera rozgrywek. Warta Międzychód postawiła naszemu zespołowi trudne warunki, ale ten spisywał się dzielnie. W 65' szydłowianie objęli prowadzenie po golu Adriana Mikołajczaka. Gospodarze w 75' wyrównali, a potem w ostatnich dziesięciu minutach zdobyli jeszcze dwie bramki. Warta wygrała 3:1 (0:0).
Hydro Lubuszanin Trzcianka gościł w Kórniku, gdzie zmierzył się z miejscową Kotwicą. Drużyna ta była w zasięgu naszej drużyny, więc liczono na korzystny wynik. Miejscowi objęli prowadzenie już w 8'. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. W drugiej części spotkania Kotwica dołożyła jeszcze jednego gola (72'). Mimo wysiłków Lubuszanin nie zmienił przebiegu meczu i podopieczni trenera Jarosława Feciucha wrócili z Kórnika bez punktów, ulegając rywalowi 0:2 (0:1).