Piłka nożna. Zwycięstwa Iskry Szydłowo, Noteci Czarnków i Pogoni Łobżenica

W rundzie wiosennej Iskra Szydłowo wygrała dwa spotkania, dwukrotnie przegrała, a jedno jej spotkanie zakończyło się remisem. Obecnie nasz zespół zajmuje w IV lidze siódmą pozycję fot. Wiesław Szmagaj
W IV lidze Iskra Szydłowo pokonała Huragan Pobiedziska. Ze zwycięstw cieszyły się także w V lidze zespoły Noteci Czarnków i Pogoni Łobżenica.

Iskra Szydłowo podejmowała Huragan Pobiedziska, który jest beniaminkiem IV ligi. Drużyna ta spisuje się dzielnie, plasując się w górnej części tabeli i wyprzedzając szydłowian. Nasz zespół nie był więc faworytem potyczki.

Pierwszą połowę spotkania Iskra zagrała pod mocny wiatr, co nie ułatwiało jej zadania. Mimo tego nasz zespół stworzył sobie kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. Jedną z nich wykorzystał w 22. minucie Mateusz Górny, który dobił piłkę do bramki gości po strzale Łukasza Walkowiaka w poprzeczkę.

Do przerwy wynik już nie uległ zmianie. W drugiej części meczu gospodarze mieli ułatwione zadanie, bo zagrali z wiatrem. Ponownie stwarzali sobie okazje do podwyższenia wyniku, ale żadnej z niej nie wykorzystali. Goście też nie byli skuteczni i ostatecznie Iskra Szydłowo zainkasowała komplet punktów, wygrywając 1:0 (1:0).

W V lidze Noteć Czarnków wygrała w Poznaniu z Przemysławem 2:1 i utrzymała pozycję lidera. W Chodzieży trzy punkty zainkasowała Pogoń Łobżenica, zwyciężając w potyczce z miejscową Polonią 2:0. Niestety, porażkę zanotował Lubuszanin Trzcianka. W Gołańczy Zamek pokonał naszą drużynę 5:2. W rozgrywkach prowadzi Noteć Czarnków (47 pkt.), przed Wiarą Lecha Poznań (41) i Zamkiem Gołańcz (40).