Piłkarze III i IV ligi wyszli na boiska. Na inaugurację porażka Noteci Czarnków i wygrana Pogoni Łobżenica

Noteć prowadziła już 3:1, ale ostatecznie uległa Vinecie 3:4
Noteć prowadziła już 3:1, ale ostatecznie uległa Vinecie 3:4 mbojnowski.pl
Piłkarze III i IV ligi rozpoczęli zmagania w rundzie jesiennej sezonu 2023/24. Dobry start zaliczyła drużyna Pogoni Łobżenica.

W Czarnkowie około 700 widzów obejrzało pierwszy mecz Noteci w trzecioligowej rywalizacji. Nasz zespół podejmował Vinetę Wolin. Czarnkowianie objęli już w 4. minucie objęli prowadzenie po rzucie karnym egzekwowanym przez Wiktora Kacprzaka. Po półgodzinnej grze goście wyrównali na 1:1, a gola zdobył Adam Nagórski (35’). Tuż przed przerwą gospodarze, już w doliczonym czasie gry, strzelili bramkę „do szatni”, której autorem by Kozak (45+3’).

W 65. minucie czarnkowskim stadionie ponownie zapanowała euforia. Gola z 20 metrów strzałem w okienko zdobył ponownie Kozak i Noteć prowadziła 3:1. Niestety, radość gospodarzy nie trwała długo. Kolejne bramki strzelali przyjezdni, a ich zdobywcami byli: Szymon Emche (77’ i 83’) oraz Cyprian Poniedziałek (90’). Na inaugurację trzecioligowych rozgrywek beniaminek z Czarnkowa uległ Vinecie Wolin 3:4 (2:1).

Po zakończeniu meczu cieszyli się kibice w Łobżenicy. Grająca także w roli beniaminka Pogoń podejmowała w IV lidze Jarotę Jarocin. Po golach Dawida Szcześniaka, Zbigniewa Barańczyka, dwóch trafieniach Jana Bruskiego oraz walecznej postawie całej drużyny łobżeniczanie pokonali solidnego rywala z Jarocina 4:3! Z dobrej strony pokazała się zarówno „stara gwardia”, jak i nowe twarze w zespole z Łobżenicy. Żółto-Czerwonych na trybunach wspierała liczna grupa kibiców, licząca na kolejne triumfy Pogoni.