Pilscy koszykarze zakończyli rok wyjazdowym zwycięstwem

Miniony rok koszykarze Basketu Piła - Powiat Pilski zakończyli cennym zwycięstwem w Tarnowie Podgórnym fot. Basket Piła - Powiat Pilski
Trwa świetna passa koszykarzy Basketu Piła – Powiat Pilski. Rok zakończyli oni wygraną w Tarnowie Podgórnym.

Początek tego trzecioligowego spotkania był wyrównany. Pierwsza połowa meczu zakończyła się niewielką przewagą pilan, ale po trzech kwartach to gospodarze prowadzili różnicą trzech punktów. O losach potyczki zadecydowała ostatnia odsłona. W niej brylował Basket Piła - Powiat Pilski i ostatecznie Tarnovia Tarnowo Podgórne uległa naszej drużynie 84:94 (16:17, 22:24, 27:21, 19:32). Było to szóste z rzędu zwycięstwo ekipy z Piły.

Punkty dla Basketu Piła - Powiat Pilski zdobyli: Dominik Czajkowski 23 (4x3), Tomasz Pochylski 22 (4x3), Bartosz Rajewicz 16, Tomasz Lebiedź 15, Paweł Dyba 7, Grzegorz Jankowski 5, Tomasz Pajczyk 4, Paweł Smoczyk 2. Dla Tarnovii Tarnowo Podgórne najlepiej punktowali: Kamil Sosiński 21, Marcin Puchalski 19, Grzegorz Stefanowicz 17 i Maurycy Smoliński 9.

W innym spotkaniu AKM Gromy Nowy Tomyśl pokonał Rawię Rawag Rawicz 85:78. W rozgrywkach III ligi gr. A2 prowadzi Basket Piła - Powiat Pilski (13 pkt.), przed AKM Gromy Nowy Tomyśl (13).