Pilska Gwda zakończyła sezon przełajowy

Lekkoatleci pilskiej Gwdy udanie startowali w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się na trasach przełajowych w Szczecinie.

Po udanym starcie w Przełajowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Gryfinie, gdzie młodzi biegacze klubu z dorobkiem 7 pkt zajęli pierwsze miejsce, tym razem walczono o kolejne trofea wliczane do systemu ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego.

Swoje możliwości rozwojowe potwierdził Patryk Piotrowicz, który w biegu na 3000 m zajął wysokie szóste miejsce, przegrywając minimalnie do ścisłej czołówki. Miejsce jest godne podkreślenia zwłaszcza, że Patryk jest w kategorii juniora rocznikiem młodszym. O największą jednak niespodziankę postarał się bardzo pracowity i utalentowany, ale z krótkim stażem, Adrian Wyrzykiewicz.

W biegu juniorów młodszych na trudnym dystansie 5000 m zajął wysokie jedenaste miejsce. Bardzo dobrze pobiegła też juniorka młodsza Angelika Smolarz, która w biegu na 2000 m zajęła wysokie, punktowane dwudzieste miejsce, dając tym samym sygnał, że w tym sezonie ma aspiracje, zakwalifikować się również do finałów OOM.

O tym, że chodziarka Joanna Bemowska jest dobrze przygotowana do sezonu potwierdził jej występ w biegu przełajowym na 4000 m, w którym zajęła wysokie dwudzieste drugie miejsce. Wartym podkreślenia jest to, że zawodniczka ta przygotowuje się do startu w Pucharze Świata w chodzie sportowym. Dobrze w zawodach w Szczecinie wypadła też juniorka Katarzyna Nowak, która po przebytym skręceniu stawu skokowego i z tym związanej przerwie, zajęła w biegu na 2000 m dwudzieste szóste miejsce.

Łącznie do siedmiu zdobytych punktów przez młodzików, juniorzy Gwdy dołożyli kolejne 13, zamykając sezon przełajowy z 20 punktami.