Po popisowym występie nasi koszykarze rozgromili Tarnovię Tarnowo Podgórne. Zobaczcie zdjęcia

Znakomicie spisał się Basket Piła - Powiat Pilski, który we własnej hali wysoko pokonał Tarnovię Tarnowo Podgórne 107:63.

W 3. kolejce III Ligi Mężczyzn pilski zespół podejmował Tarnovię Tarnowo Podgórne. Po inauguracyjnej porażce nasz zespół pragnął zrehabilitować się przed własną publicznością. Basket Piła - Powiat Pilski rozpoczął spotkanie od szybkiego prowadzenia 13:1. Potem spotkanie stało się wyrównane, ale pierwszą kwartę pilanie wygrali różnicą 13 punktów. W drugiej odsłonie tę przewagę gospodarze powiększyli i na przerwę schodzili z prowadzeniem 51:31.

W drugiej połowie meczu nasza drużyna zagrała koncertowo, szczególnie w trzeciej kwarcie, którą wygrała 33:11. To przesądziło praktycznie o losach spotkania. W końcówce pilanie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i ostatecznie wysoko pokonali gości z Tarnowa Podgórnego 107:63 (31:18, 20:13, 33:11, 23:21).

Punkty dla naszego zespołu zdobyli: Tomasz Pochylski 20, Dominik Czajkowski 17, Tomasz Pajczyk 15, Paweł Smoczyk 12, Bartosz Rajewicz 11, Grzegorz Jankowski 11, Paweł Dyba 10, Tomasz Lebiedź 5, Eryk Szostak 5, Arkadiusz Mierzejewski 1. Dla Tarnovii Tarnowo Podgórne najlepiej punktowali: Mateusz Tralewski 19, Marcin Puchalski 9, Kamil Sosiński 9 i Maurycy Smoliński 9.

W pozostałych meczach 3. kolejki Rawia Rawag Rawicz uległa drużynie AKM Gromy Nowy Tomyśl 70:93, a Royal Polonia 1912 Leszno pokonała Sklep Polski Formaton Gniezno 88:70. W rozgrywkach prowadzi Polonia 1912 Leszno (5 pkt.), przed Sklepem Polskim Gniezno (5). Basket Piła - Powiat Pilski, który ma jeden mecz zaległy, zajmuje piąte miejsce (3). W najbliższą sobotę pilanie podejmą Rawię Rawicz.

Po popisowym występie nasi koszykarze rozgromili Tarnovię Ta...