Po sesji w Trzciance. Było o podatkach, postoju taksówek i skardze na burmistrza

OPRAC.:
Martin Nowak
Martin Nowak
Udostępnij:
Odbyła się Sesja Rady Miasta i Gminy Trzcianka. Jakie uchwały podjęli radni?

Radni Miasta i Gminy Trzcianka - już według tradycji - spotkali się w ostatni czwartek miesiąca na wspólnych obradach. Zanim jednak oficjalnie otworzyli sesję, złożyli gratulacje i podziękowania za godną promocję gminy czterem zawodniczkom Klubu UKS Copal: Juli Piaseckiej, Karolinie Zapale, Oliwi Tomkalskiej i Pauli Kuładze. Słowa podziękowania usłyszał również prezes klubu Marek Kordek.

Następnie przystąpiono do omówienia porządku obrad. Rozpoczęto od zmian budżetowych i zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Dokonano zmian w kilku uchwałach m.in.: w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego, udzielania i rozliczania dotacji przez publiczne i niepubliczne jednostki oświatowe, czy w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy Trzcianka oraz wzoru deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości.

Radni pochylili się także nad projektem uchwały w sprawie podatku od nieruchomości pobieranego na terenie gminy Trzcianka. Postanowiono zwiększyć stawki podatku o 5 procent w stosunku do stawek obowiązujących przez dwa poprzednie lata. Zajęto się również obniżeniem średniej ceny skupu żyta przyjmowanego jako podstawa obliczenia podatku rolnego na rok 2022. Radni postanowili utrzymać stawkę podatku na tym samym poziomie, co w roku 2021 tj. 50,47 zł mimo, że górna granica ogłoszona przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego wynosi aż 61,48 zł za 1dt.

W związku z wypracowanymi podczas konsultacji społecznych wnioskami, postanowiono przenieść z Placu Pocztowego na ulicę Kościuszki postój taksówek przy czym strefa płatnego parkowania ulegnie zmianie. Radni uchwalili też miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy Trzcianka w zachodnim rejonie wsi Przyłęki i wprowadzili poprawki w uchwale dotyczącej wynajmu lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Trzcianka.

W wyniku rezygnacji radnego Adama Prankiewicza ze stanowiska przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa, Sportu, Turystyki i Promocji wyłoniono w głosowaniu jawnym nowego przewodniczącego, którym została radna Marta Matkowska.

Jednym z ostatnich punktów sesji było rozpatrzenie skargi z dnia 21 czerwca tego roku, złożonej przez mieszkańca Trzcianki na działalność burmistrza, jako zarządcy drogi gminnej, związanej z nieusuwaniem z pasa drogi przy Pl. Pocztowym betonowych półkul. Mimo wyjaśnień, radni uznali skargę za zasadną.

Fight Raport odc.1

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie