Podsumowujemy sportowy rok 2021 w regionie. Sukcesów nie brakowało

Klaudia Adamek fanpage
Za nami kolejny rok w sporcie. Nasi sportowcy święcili w nich triumfy głównie w konkurencjach indywidualnych. Sukcesów nie brakowało. Dotyczy to głównie lekkoatletów, kickboxerów, bokserów i judoków.

Miniony rok w naszym regionie obfitował w spore sukcesy. Po bardzo długiej przerwie mieliśmy swoje reprezentantki na igrzyskach olimpijskich. W Tokio wystąpiła sprinterka Klaudia Adamek, zawodniczka Gwardii Piła. Podopieczna trenera Romana Marciniaka pobiegła w sztafecie 4x100 m, która zaprezentowała się w półfinale. Wcześniej znakomicie spisała się ona w World Athletics Relays, gdzie wywalczyła sztafetowe złoto (4x200 m) i srebro (4x100).

W Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020 wystąpiła kolejna reprezentantka pilskiej Gwardii – Justyna Franieczek. W biegu na 400 m była piąta. W 2021 r. wygrała ona w Mistrzostwach Świata „Sprawni Razem” i wywalczyła brąz w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy. Sukcesy, które niedawno przypomnieliśmy, odnosili także lekkoatleci Gwdy Piła.

Tradycyjne międzynarodowe triumfy święcili kickboxerzy Sportów Walki Piła. Kadeci starsi Xavier Rzeszut i Klaudia Mikołajewska stanęli na najniższym stopniu podium w Mistrzostwach Europy w formule kick light. W Pucharze Świata K1 brązowy medal wywalczył Piotr Woźniak. Ponadto reprezentanci pilskiego klubu zdobyli 17 medali mistrzostw naszego kraju.

Na międzynarodowej arenie liczyli się także nasi judocy. W zawodach Pucharu Świata Paula Kułaga z UKS Copal Trzcianka była trzecia, a Adam Stodolski z UKS Leśnik Kaczory piaty. Oboje zostali mistrzami Polski, podobnie jak junior młodszy Miłosz Kłos z UKS 6 Piła.

Nie zabrakło sportowych niespodzianek. Do takich zaliczyć można brązowy krążek boksera Cezarego Pazdeja z Sokoła Piła w Mistrzostwach Polski Seniorów. Były też smutne wydarzenia. Do takich należała likwidacja wielce zasłużonego siatkarskiego klubu – PTPS Piła. Na szczęście powstały nowe: KS Piła i Stalpro Joker Powiat Pilski.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?