Półmaraton Philipsa w Pile: nowy rekord trasy

Półmaraton Philipsa w Pile
Półmaraton Philipsa w Pile Wiesław Szmagaj
Półmaraton Philipsa w Pile za nami. Kenijczyk Daniel Muteti poprawił o 14 s. rekord trasy pilskiej imprezy. Bieg ukończyło aż 2855 biegaczy. To oznacza, że w tym roku padł rekord trasy i frekwencji.

W niedzielę odbył się 24. Międzynarodowy Półmaraton Philipsa w Pile. Na Kenijczyków nie było mocnych. Zajęli oni w pilskiej imprezie trzy pierwsze miejsca. Polskim zawodnikom nie pozostało nic innego, jak walka o tytuł mistrza naszego kraju.

Walka na trasie była ciekawa. Pierwszą, najkrótszą pętlę półmaratonu najszybciej pokonała piątka Kenijczyków. Narzucili oni szaleńcze tempo i uzyskali sporą przewagę nad pozostałymi zawodnikami.

Daniel Muteti doskonale wytrzymał trudy biegu i pierwszy zameldował się na mecie, ustanawiając rekord trasy. Następnego na mecie Kenijczyka Johna Mutai wyprzedził o ponad dwie minuty, a pierwszego z Polaków, Adama Nowickiego, o ponad cztery minuty. Ten ostatni został mistrzem Polski w półmaratonie.

Mistrzynią Polski została Sylwia Ejdys-Tomaszewska. Najlepszym zawodnikiem powiatu pilskiego został Marek Wasilewski.

Półmaraton Philipsa w Pile: wyniki
Open - mężczyźni: 1. Daniel Muteti (Kenia) 1:02:11, 2. John Mutai (Kenia) 1:04:34, 3. John Tanui (Kenia) 1:04:57. Kobiety: 1. Svitłana Stanko (Ukraina) 1:15:24, 2. Sylwia Ejdys-Tomaszewska (Wrocław) 1:16:40, 3. Izabela Trzaskalska (Terespol) 1:16:49.

Mistrzostwa Polski - mężczyźni: 1. Adam Nowicki (Gostyń) 1:06:17, 2. Paweł Ochal (Bydgoszcz) 1:06:56, 3. Wojciech Kopeć (Olsztynek) 1:07:29. Kobiety: 1. Sylwia Ejdys-Tomaszewska (Wrocław) 1:16:40, 2. Izabela Trzaskalska (Terespol) 1:16:49, 3. Aleksandra Lisowska (Olsztyn) 1:19:55.

Mistrzostwa Powiatu Pilskiego - mężczyźni: 1.Marek Wasilewski 1:16:25, 2. Rafał Stachowski 1:16:47, 3. Sebastian Bruski 1:21:12. Kobiety: 1. Justyna Świerczyńska 1:37:11, 2. Barbara Dopieralska 1:45:29, 3. Anna Sobańska 1:53:52.

Półmaraton Philipsa w Pile: więcej o wydarzeniu przeczytasz w Tygodniku Pilskim.