Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przekazanie sprzętu dla pilskiej terapii dziecięcej

Sebastian Daukszewicz
Sebastian Daukszewicz
Do Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile trafiła specjalistyczna aparatura diagnostyczno-terapeutyczno-stymulacyjna. To nowoczesne narzędzie służące do przeprowadzania terapii neurofeedback, z którego będzie mogło skorzystać nawet ponad 170 pacjentów pilskiej poradni.

W poniedziałek 11 kwietnia 2022 r. wiceminister rozwoju i technologii, poseł ziemi pilskiej Grzegorz Piechowiak oraz członek zarządu Grupy Enea ds. strategii i rozwoju Lech Żak przekazali ten nowoczesny sprzęt na ręce dyrektor zespołu poradni Sylwii Jułgi.

– Zakup aparatury to otwarcie drogi terapeutycznej dla dzieci, których rodziców nie stać na korzystanie ze świadczeń komercyjnych – podkreśla wiceminister Grzegorz Piechowiak. – Urządzenie pomoże w pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej, borykającymi się z problemami z koncentracją czy zaburzeniami rozwoju mowy – dodaje Piechowiak .

Zakup o wartości 20 000 zł był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Enea.

W skład Zespołu wchodzą: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pile, z siedzibą w Pile ul. Gen. Sikorskiego 19, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wyrzysku, z siedzibą w Wyrzysku ul. Wiejska 1, Poradnia Specjalistyczna Wad mowy i Słuchu w Pile, z siedzibą w Pile ul. Gen. Sikorskiego 19.

Celem działalności Poradni wchodzących w skład ZPPP w Pile jest udzielanie pomocy dzieciom, od momentu urodzenia, i młodzieży pomocy psychologiczno–pedagogicznej oraz pomocy w wyborze kierunku kształcenia i zawodu, a także udzielanie rodzicom i nauczycielom pomocy psychologiczno-pedagogicznej związanej z wychowywaniem i kształceniem dzieci i młodzieży, a także wspomaganie przedszkoli, szkół i placówek w zakresie realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Do zadań Poradni należy: diagnozowanie dzieci i młodzieży, które prowadzone jest w szczególności w celu określenia indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz indywidualnych możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży, wyjaśnienia mechanizmów ich funkcjonowania w odniesieniu do zgłaszanego problemu oraz wskazania sposobu rozwiązania tego problemu.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pile oraz Poradnia Specjalistyczna Wad Mowy i Słuchu w Pile swoją działalnością obejmuje rejon miasta i gminy Piła, Kaczory, Ujście oraz gminę Szydłowo.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wyrzysku swoją działalnością obejmuje miasta i gminy: Wyrzysk, Łobżenicę i Wysoką oraz gminy Miasteczko Krajeńskie i Białośliwie.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto