Przełajowcy Gwdy Piła rywalizowali w Żerkowie w Mistrzostwach Wielkopolski LZS

Pilanie wystąpili w Żerkowie w Mistrzostwach Wielkopolski LZS
Pilanie wystąpili w Żerkowie w Mistrzostwach Wielkopolski LZS PLKS Gwda Piła
Przełajowcy pilskiej Gwdy udanie startowali w Mistrzostwach Wielkopolski LZS o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Zawody odbyły się na urozmaiconych, selektywnych trasach przełajowych w Żerkowie. Łącznie zawodnicy wywalczyli siedem medali, a na podium za miejsca od pierwszego do szóstego stawali jedenaście razy. Największe wrażenie zrobił Mikołaj Czechowicz, który silnie obsadzony bieg na 2000 m w kategorii open wygrał z dużą przewagą nad rywalami. Zaimponowała też Katarzyna Kaczmarek, zwyciężczyni biegu na 1000 m U14.

Ponadto lokaty na podium zajmowali - 2 miejsca: Agata Łańska – 1500 m U18, Hubert Margowski – 1500 m U16; 3 miejsca: Danuta Peksa – 1500 m open, Jakub Kulpa - U16, Cyprian Sikorski – 1500 m – U16; 4 miejsca: Franciszek Pawłowski – 1500m – U18: 5 miejsca: Hanna Wilant - 1000 m – U16, Kacper Walewski – 1000m U14, Konrad Kadecki - 1000m – U16.

Troje biegaczy Gwdy Piła wykorzystało możliwość startu w Biegu Niepodległości, który odbył się w Krzyżu Wlkp. W biegu głównym na 10 km, w stawce ponad 250 zawodników, najlepszy był Miołaj Czechowicz, aktualny reprezentant Polski juniorów w biegach długich. Dystans 10 km ulicami miasta pokonał w czasie 33:17. To kolejny sukces pilanina na tym dystansie. Znakomicie w tych zawodach pobiegli także: 12-letnia Marcelina Kaczmarek i 16-letni Franciszek Pawłowski, którzy wygrali swoje biegi w kategorii U17 na dystansie 800 m.