PUSS w Pile znów zmienia nazwę. Od marca będzie to ANS w Pile!

Martin Nowak
Martin Nowak
PUSS w Pile
Udostępnij:
Od 1 marca tego roku, Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile, stanie się Akademią Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile (ANS). Co to zmieni?

Wróćmy do roku 2019. Wówczas Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (PWSZ) zmieniła nazwę na Państwową Uczelnię Stanisława Staszica. Teraz znów staje przed dużymi zmianami i wyzwaniami. O co chodzi?

- Akademie Nauk Stosowanych, to uczelnie doskonale rozpoznawane w europejskim systemie szkolnictwa wyższego jako „University of Applied Sciences”. Nauki stosowane, rozumiane są jako wiedza, którą można zaimplementować z uczelni do przemysłu, gospodarki. Nad wyróżnieniem uczelni, które kształcą w tak rozumianych naukach, Konferencja Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych, debatowała już od dłuższego czasu. Cieszę się, że nasza Uczelnia, funkcjonująca od 22 lat, wchodzi w kolejny etap rozwoju akademickiego - mówi Rektor dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PUSS.

Zmiana nazwy to nobilitacja w gronie uczelni kształcących praktycznie, to potwierdzenie stabilności, jakości kształcenia oraz rozwoju naszej Uczelni. Przynależność do prestiżowego grona ANS, stwarza również studentom dodatkowe możliwości, szczególnie w zakresie kształcenia przyszłych nauczycieli na kierunku filologia oraz pedagogika.

- Chcemy wrócić do kształcenia nauczycieli języka angielskiego, w planach mamy także pedagogikę wczesnoszkolną, a jako Akademia Nauk Stosowanych, zyskujemy uprawnienia do kształcenia nauczycieli w tym zakresie - podkreślili jednym głosem Rektor, dr Paweł Dahlke - Prorektor oraz mgr Sylwester Sieradzki - Kanclerz Uczelni.

Nowa nazwa Uczelni, jest także potwierdzeniem doskonałego łączenia teorii akademickiej z praktyką, co jest niezwykle cenione w europejskich modelach szkolnictwa wyższego. Nasza Uczelnia, funkcjonująca od 23. lat, współpracuje z ponad 40. firmami w ramach studiów dualnych, prowadzi współpracę międzynarodową z 39. uczelniami z Europy oraz 10. z Ameryki Południowej i Azji, realnie uczestniczy w promocji nauki i kreowaniu akademickości w mieście oraz regionie.

W chwili obecnej trwają prace nad dostosowaniem systemów do nowej nazwy, która na mocy Rozporządzenia Ministra z 14 stycznia 2022 roku, oficjalnie zacznie obowiązywać od 1 marca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Materiał oryginalny: PUSS w Pile znów zmienia nazwę. Od marca będzie to ANS w Pile! - Piła Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie