Wojciech Dróżdż
Od tego błędu rozpoczął się trzeci set - pilanie tylko patrzyli, jak piłka ląduje w boisku
Wydawało się, że po wygranej w Jaworznie Joker powinien pokonać Cuprum Lubin bez większych problemów. Potwierdziło się jednak, że forma pilan przypomina sporych rozmiarów amplitudę. Tym razem znów skończyło się na trzech setach, ale górą byli lubinianie.

Cuprum za to od dłuższego czasu jest na fali wznoszącej. Ostatni mecz, w którym zespół z Dolnego Śląska nie zdobył choćby punktu, odbył się jeszcze w listopadzie. Mniej więcej w tym samym czasie drużynę wzmocnił legendarny Robert Szczerbaniuk, który również w Pile spisał się bardzo dobrze.

Na dodatek goście sobotniego spotkania dysponują wieloma innymi zawodnikami z przeszłością w ekstraklasie (m. in. Michał Żuk, Maciej Kordysz). W obliczu tych faktów większym zaskoczeniem niż ich wygrana w Pile jest miejsce zajmowane w tabeli.

To wszystko nie usprawiedliwia jednak pilan. Tym bardziej, że w wielu przypadkach nasi siatkarze tracili punkty na własne życzenie. Tego dnia Joker mógł też liczyć na coraz lepiej zorganizowaną grupę młodych kibiców. Jednak ich starania nie mogły konkurować z kilkunastoosobową reprezentacją kibiców Cuprum, którzy prowadzili doping używając... hałaśliwych megafonów. Niemniej robili to kulturalnie i z pewnością pomogli gościom w odniesieniu zwycięstwa.

Po przegranej z pierwszoligowym debiutantem pilscy siatkarze znów są bliżej strefy spadkowej. I już tradycyjnie najbliższy mecz będzie dla nich niezmiernie istotny. Tym razem Joker wyjeżdża do Wielunia.

Joker Piła- Cuprum Lubin: 0:3 (24:26, 22:25, 22:25)
Joker: Strzeżek, Kaczmarek, Schulz, Przybyła, Wawrzyńczyk, Bielicki, Majcherek (libero) oraz Gorzewski, Paszek, Dobosz, Wojdyński.