Reprezentanci Sportów Walki Piła zaliczyli kolejny udany rok. Sukcesów nie brakowało. Zobaczcie zdjęcia

Spore sukcesy święcił Miłosz Bogucki (z prawej)
Spore sukcesy święcił Miłosz Bogucki (z prawej) Wiesław Szmagaj
Miniony rok był udany dla zawodników Sportów Walki Piła. Zawodnicy tego klubu odnosili sukcesy na arenie międzynarodowej i krajowej.

Reprezentanci pilskiego klubu zdobywali medale na arenie międzynarodowej. Złoty krążek Mistrzostw Świata Juniorów w K1 wywalczył Miłosz Bogucki, a trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorek w boksie zajęła Julianna Rutkowska. Ponadto Xavier Rzeszut zwyciężył w Pucharze Świata Juniorów Młodszych w K1.

Poza licznymi wyjazdami na zawody, zgrupowania i konsultacje w kraju 13 razy nasi zawodnicy występowali na ringach całego świata, gdzie odnieśli również wiele prestiżowych zwycięstw (Serbia, Węgry, Niemcy, Bułgaria, Niemcy po raz drugi, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Szwecja, Węgry po raz drugi, Włochy, Malezja, Turcja, Włochy po raz drugi i Hiszpania). Mistrzostwa Świata Juniorek w boksie, Mistrzostwa Europy Juniorek w boksie, Mistrzostwa Europy Młodziczek w boksie, Mistrzostwa Świata Juniorów w K1, Puchar Świata w K1, Mistrzostwa Świata U-23 w Muay Thai, Mistrzostwa Świata Juniorów w Muay Thai to największe wydarzenia sportowe w danych kategoriach wiekowych w których udział brali pilanie.

Pilscy zawodnicy wywalczyli w 2022 r. pięć medali mistrzostw Polski (boks, kickboxing, muay thai). Do grona najlepszych zaliczali się: Julianna Rutkowska, Julia Kowalska, Antonina Hader, Adrian Drewnowski, Dawid Siek, Piotr Woźniak, Miłosz Bogucki, Xavier Rzeszut, Jędrzej Namyślak i Jakub Szymanowski. Sekcja K1 wywalczyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski, a sekcja boksu tytuł najlepszej drużyny Mistrzostw Wielkopolski Seniorów i Juniorów

Pilski klub w 2022 roku zorganizował: Mistrzostwa Wielkopolski Seniorów i Juniorów w boksie,
VIII Turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego w kickboxingu oraz mecz Polska-Włochy kobiet w boksie, a także klubowe, sportowe zgrupowanie w Karpaczu, które zgromadziło ponad 60 osób.

Reprezentanci Sportów Walki Piła zaliczyli kolejny udany rok...