Ruszył Puchar Wielkopolski. Nie zabrakło zawodników z Piły i powiatu

ADB
Puchar Wielkopolski: Jastrowie
Puchar Wielkopolski: Jastrowie Dariusz Janecki
Ruszył Puchar Wielkopolski. Pierwsze zawody nordic walking odbyły się w sobotę w Jastrowiu. Na starcie nie zabrakło zawodników z Piły i powiatu pilskiego. Nasi "kijkarze" stanęli na podium!

Rozpoczął się Puchar Wielkopolski. W sobotę w Jastrowiu odbyły się pierwsze zawody nordic walking. Oczywiście na starcie nie zabrakło mieszkańców naszego regionu: była liczna reprezentacja grupy Jeziorki - Aktywna Wieś, z kijkami szło też wielu pilan, byli też mieszkańcy Białośliwia.

O godzinie 11. zawodnicy wystartowali. Do pokonania były dwie trasy, do wyboru 5 lub 10 kilometrów. Nie było łatwo. Trasa wiodła wokół jeziora Dużego, był odcinek, że "kijkarze" musieli iść po piasku.

"Kijkarze" z naszego regionu spisali się na medal. Pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej i drugie w kategorii open mężczyzn na dystansie 5 kilometrów zajął Sebastian Rajewski. Również pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie 10 kilometrów zajął Krzysztof Prawucki. Obaj panowie reprezentowali drużynę Jeziorki - Aktywna Wieś. Z klubu „Czarne Pantery” na drugim miejscu w swojej kategorii wiekowej na dystansie 10 kilometrów uplasowała się Renata Kaczmarczyk-Piasecka, a w kategorii dzieci do lat 13. drugie i piąte miejsce zajęli Andrzej i Nadia Gawłowscy. Trzecią lokatę i miejsce na podium w swojej kategorii wiekowej na dystansie 10 kilometrów wywalczyła Agnieszka Zbielska z „Sailing Team Ferajna”, a 9-letnia Tosia Strzelecka zajęła 9 miejsce w kategorii dzieci. Dwa pucharowe miejsca wywalczyli również zawodnicy KSIR „SPORTICO” z Białośliwia: Piotr Kadecki w swojej kategorii wiekowej na dystansie 5 kilometrów zajął 3 miejsce, a drugie miejsce w swojej kategorii na dystansie 10 kilometrów wywalczyła Monika Murzyn.