Siatkarki Enea KS Piła na inaugurację ligowych rozgrywek wróciły z Mogilna bez punktów

Na inaugurację 1. Ligi Enea KS Piła przegrał z Sokołem Mogilno
Na inaugurację 1. Ligi Enea KS Piła przegrał z Sokołem Mogilno Wiesław Szmagaj
Beniaminek z Piły nie zdobył punktów w inauguracyjnym meczu 1. Ligi Kobiet w Mogilnie, ulegając Sokołowi 0:3.

Siatkarki Enea KS Piła zainaugurowały ligowy sezon meczem z drużyną Sokół & Hagric w Mogilnie, z którą miały okazję spotkać się niedawno na Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Posła Grzegorz Piechowiaka. Wówczas pilanki wygrały 3:0. Tym razem jednak wynik był odwrotny…

Pierwszy set tego spotkania był wyrównany do wyniku 11:11. Potem mogilnianki zbudowały sobie trzypunktową przewagę (14:11), bo w zespole z Piły szwankowało przyjęcie. Miejscowe utrzymały nikłe prowadzenie do końca tej partii. W kolejnych dwóch setach nasza drużyna nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Gospodynie dobrze zagrały w bloku oraz w polu zagrywki i elementy te przesądziły o ich wygranej w całym spotkaniu 3:0 (25:21, 25:14, 25:19).

Składy zespołów - Sokół: Przybyło (17), Nowak (4), Szczepańska (2), Świętoń (12), Szczepuła (7), Brzoska (9), Rafałko (libero) oraz Łuczyszyn. KS Piła: Rajewska (3), Czerwińska (3), Kobus (5), Szubert (1), Bartkowska (14), Urban (1), Piekarz (libero) oraz Baranowska, Pisarska (4), Góźdź, Dąbrowska (2).

Inne wyniki: Legionovia Legionowo - Nike Węgrów 3:0, Płomień Sosnowiec - San-Pajda Jarosław 1:3, Energetyk Poznań - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3, BAS Białystok - SMS Szczyrk 3:1, Solna Wieliczka - MKS Imielin 1:3.

W najbliższą sobotę nasz zespół zmierzy się w hali pilskiego MOSiR-u z Karpatami Krosno. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18.00.