Siatkarki SPS Sparta Złotów na turnieju w Szamotułach

Karol Potapowicz
SPS Sparta Złotów
Kadetki SPS Sparta Złotów dostarczyły dzisiaj wszystkim kibicom piłki siatkowej w Złotowie wiele emocji.

W turnieju rozstawieniowym wojewódzkiej ligi kadetek spartanki wygrywają w pierwszym meczu z UKS 9 Leszno 3-1 pokazując swoje możliwości zwłaszcza w czwartym secie, rozdrażnione porażką w partii numer trzy.

Dzięki temu zwycięstwu, w "finale" turnieju dziewczyny stanęły naprzeciw faworyzowanemu zespołowi UKS Szamotulanin Szamotuły. W tym meczu kibice zgromadzeni na sali w Szamotułach mogli przeżywać wszystkie rodzaje emocji. Radość, smutek, czasem i wściekłość lub rozczarowanie. Nie zmienia to faktu, że nasze dziewczyny są już w stanie mocno postawić się najlepszym drużynom w kraju. Tiebreak w tym spotkaniu był na wyciągniecie ręki, lecz w końcówce czwartego seta, którego spartanki prowadziły 23-19 to Szamotuły zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły w całym spotkaniu 3-1.

Złotowski zespół wrócił do domu z ogromnym niedosytem i ogromem sportowej złości, które będzie chciał przekuć na treningach w pozytywną motywację do ciężkiej pracy.