Siatkówka. Enea PTPS Piła odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo! Zobaczcie zdjęcia z meczu z Jokerem Świecie

Upragnione pierwsze zwycięstwo w poniedziałek stało się faktem
Upragnione pierwsze zwycięstwo w poniedziałek stało się faktem Wiesław Szmagaj
Siatkarki Enea PTPS Piła zanotowały pierwsze tym sezonie zwycięstwo. Nasz zespół pokonał we własnej hali Jokera Świecie 3:1 (15:25, 25:20, 25:23, 25:14)

Na tę chwilę pilscy sympatycy siatkówki długo czekali. Enea PTPS Piła w tym sezonie w Tauron Lidze wygrała do poniedziałkowego meczu zaledwie jednego seta, przegrywając większość meczów 0:3. W meczu z Jokerem Świecie pilanki odniosły pierwsze zwycięstwo i to od razu za trzy punkty.
Lepiej spotkanie rozpoczęły przyjezdne, które od początku pierwszego seta prowadziły i pewnie go wygrały. Niepowodzenie zmobilizowało pilanki, które od drugiej partii grały znacznie lepiej. To one prowadziły w pierwszej fazie kolejnym seta. Drużyna ze Świecia zdołała doprowadzić do remisu, ale końcówka należała do naszych pań. Enea PTPS Piła wygrał także dwie kolejne partie i cały mecz 3:1.

Składy zespołów - PTPS: PTPS: Gawlak (13), Pelczarska, Skrzypkowska (19), Wellna (8), Kubacka, Bartkowska, Pawłowska (libero) oraz Gądek, Ponikowska (8), Kucharska (4) i Łyszkiewicz (20). Joker: Marcyniuk (3), Brzoska (9), Sikorska (17), Wenerska (2), Urba (12), Jurczyk (9), Nowak (libero) Urbanowicz, Kukulska (6), Muszyńska Aleksandra, Kowalska (6) i Muszyńska Adrianna. MVP spotkania została Sylwia Kucharska.
Wcześniej pilanki dwukrotnie zaprezentowały się w Rzeszowie, gdzie miejscowy Developres pokonał naszą drużynę 3:0 (25:23, 25:22, 25:16) oraz 3:1 (25:21, 25:15, 20:25, 25:13). Enea PTPS Piła zajmuje nadal ostatnie, dwunaste miejsce w Tauron Lidze.