Siatkówka. Enea PTPS Piła urwał punkt bielszczankom. Obejrzyjcie zdjęcia z meczu

W miniony poniedziałek siatkarki Enea PTPS Piła podejmowały w ramach rozgrywek Tauron Ligi BKS Stal Bielsko-Biała. Nasz zespół prowadził już 2:1, ale w dwóch kolejnych setach lepsze były bielszczanki. Ostatecznie pilanki uległy rywalkom 2:3 (21:25, 25:19, 25:23, 22:25, 7:15), dopisując sobie punkt do ligowej tabeli

W pierwszym secie zwyciężyły bielszczanki, które prowadziły praktycznie od początku. Niepowodzenie zmobilizowało pilanki, które w dwóch następnych były górą. Nasze panie szczególnie podobały się w drugiej partii, kiedy nadawały ton rywalizacji w hali pilskiego MOSiR-u. W trzecim secie gra była bardziej wyrówna, a nieco lepszy był nasz zespół.
Niestety, w kolejnych odsłonach na parkiecie dominowały rywalki, szczególnie w tie-breaku. Cieszy jednak punkt zdobyty w w potyczce z wyżej notowanym zespołem. MVP spotkania została Gabriela Orvošova.

Składy zespołów - PTPS: Gawlak (10), Pelczarska (7), Skrzypkowska (13), Ponikowska (1), Wellna (14), Łyszkiewicz (20), Pawłowska (libero) oraz Gądek (2), Bartkowska, Kubacka (11), Bodasińska (libero). BKS: Kazała (13), Janiuk (7), Kossanyiova (12), Świrad (10), Orvošova (21), Gajewska (3), Drabek (libero) oraz Drużkowska (4), Wawrzyniak, Dąbrowska, Witkowska (8), Szlagowska (5).

WYNIKI I TABELA
Wyniki 10. kolejki: Enea PTPS Piła - BKS Stal Bielsko-Biała 2:3 (21:25, 25:19, 25:23, 22:25, 7:15), Budowlani Łódź - Chemik Police 3:1, Developres Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 3:1, Legionovia Legionowo - MKS Kalisz 3:0, PTPS Piła - BKS Stal Bielsko-Biała 2:3.
1. Developres 9 26 27:5
2. Radomka Radom 8 18 22:10
3. Budowlani Łódź 9 17 20:14
4. ŁKS Łódź 9 16 18:14
5. BKS Bielsko-Biała 9 14 18:16
6. Legionovia 8 11 12:15
7. Chemik Police 7 11 14:12
8. MKS Kalisz 7 10 13:14