Siatkówka. Juniorzy UKS SMS Joker Piła mistrzem Wielkopolski!

Po zwycięskich meczach radość pilskiego zespołu była ogromna. Trudno się dziwić... fot. Wiesław Szmagaj
W hali sportowej przy ul. Bydgoskiej w Pile rozgrywany był w miniony weekend finałowy turniej Mistrzostw Wielkopolski Juniorów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS SMS Joker Piła, którą wygrała wszystkie spotkania

W inauguracyjnym meczu UKS SMS Joker Piła pokonał Szamotulanina Szamotuły 3:2 (17:25, 18:25, 25:22, 25:16, 15:9). Pierwsze dwa sety należały zdecydowanie do rywali naszych siatkarzy. Potem nastąpiła metamorfoza Jokera, który pewnie wygrał trzy kolejne partie z jednym z faworytów Mistrzostw. W galerii zdjęcia z tego meczu.
Potem pilanie zmierzyli się z faworyzowaną ekipą Enea Energetyka Poznań. Tu również nasz zespół zwyciężył 3:2 (25:18, 25:21, 22:25, 23:25, 15:10) i był już o krok od mistrzowskiego tytułu. „Kropkę nad i” UKS SMS Joker Piła postawił w spotkaniu z drużyną UKS Piątka Turek, pewnie pokonując ten zespół 3:0 (25:18, 29:27, 25:11).
W ten sposób juniorzy pilskiego klubu po raz kolejny, po dwóch latach przerwy, wywalczyli tytuł mistrza Wielkopolski. Zespół prowadzili trenerzy: Jacek Wysocki i Tomasz Aszemberg. Wcześniej pilanie triumfowali w latach 2013 - 2018.
MVP turnieju został wybrany Marcel Szymański z Jokera Piła. Ponadto najlepszymi zawodnikami zostali: libero - Paweł Czapka (Szamotulanin Szamotuły), środkowy - Konrad Jankowski (Joker Piła), przyjmujący - Kacper Garlicki (Joker Piła), atakujący - Wojciech Przybylski (Joker Piła) , rozgrywający - Jakub Zuza (Enea Energetyk Poznań). Najlepsi siatkarze poszczególnych drużyn to: Joker Piła - Michał Nurczyński, Szamotulanin Szamotuły - Kacper Taudul, Enea Energetyk Poznań - Stanisław Adamiak, Piątka Turek - Kacper Kusmirek.