Siatkówka kobiet. W ćwierćfinałach wyjazdowe zwycięstwo SPS Volley i porażka KS Piła

Drużynie KPS Volley Piła  wystarczy jeden zwycięski set, aby awansować do półfinału
Drużynie KPS Volley Piła wystarczy jeden zwycięski set, aby awansować do półfinału fot. Wiesław Szmagaj
Odbyła się pierwsza runda ćwierćfinałowych spotkań w III lidze kobiet. Pilskie zespoły rywalizowały w niej ze zmiennym szczęściem.

Po zakończeniu pierwszego etapu trzecioligowych rozgrywek przyszedł czas na ćwierćfinały. Rywalizują w nich po cztery najlepsze drużyny z obu grup, w tym dwa pilskie teamy.
Obydwa nasze zespoły zagrały w pierwszych ćwierćfinałowych potyczkach na wyjeździe. W Turku miejscowy Volley uległ SPS Volley Piła 0:3 (24:26, 21:25, 23:25). Z kolei w Gostyniu UKS Kaniasiatka pokonał niespodziewanie KS Piła 3:1 (25:17, 12:25, 25:22, 25:18).

Mecze rewanżowe odbędą się w najbliższą sobotę. Tym razem gospodarzami będą pilskie drużyny. SPS Volley Piła podejmie w hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych Volley Turek, a KS Piła zmierzy się o godz. 20.00 w hali MOSiR-u z UKS Kaniasiatka Gostyń. Liczymy na awans obu naszych ekip.

O 13 miejsce w rozgrywkach będzie rywalizował MKS Trzcianka. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie kaliski MKS. Pierwszy mecz odbędzie się 12 lutego w Kaliszu.

Poniżej prezentujemy zweryfikowaną tabelę pierwszego etapu rozgrywek III ligi kobiet. Jest ona podstawą rozstawienia zespołów w ćwierćfinałach i meczach o dalsze pozycje.