Siatkówka kobiet. W meczu na szczycie III ligi SPS Volley Piła uległ nieznacznie KS Piła. Zobaczcie zdjęcia

W hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych spotkały się dwa prowadzące w III lidze zespoły. Stworzyły one interesujące widowisko, a losy meczu ważyły się do ostatnich sekund. Ostatecznie SPS Volley Piła uległ nieznacznie KS Piła, który po tym zwycięstwie umocnił się na pozycji lidera.

Pierwsze w historii siatkarskie derby Piły, które rozegrane były kilka tygodni temu w hali MOSiR-u, wygrał 3:0 KS Piła. Przed rewanżem drużyna ta była liderem rozgrywek III ligi i faworytem potyczki z lokalnym rywalem.

Pierwsze dwa sety przebiegały zdecydowanie pod dyktando SPS Volley. Gospodynie zwyciężyły, pozwalając rywalkom zdobyć tylko 13 i 14 punktów. Zanosiło się na niespodziankę, zważywszy, że w KS występowały bardziej doświadczone siatkarki.

Trzecia partia była wyrównana, a o dwa „oczka” lepszy był lider. KS Piła nabrał „wiatru w żagle” i w czwartym secie to on dominował na parkiecie ZSG Piła, wygrywając tę odsłonę do 14. Na tablicy wyników był remis 2:2 i o wszystkim miał zadecydować tie-break.

Decydująca partia miała niezwykle emocjonujący przebieg. Od początku na prowadzenie wyszedł Volley, który popisywał się dobrą zagrywką, zdobywając dużo punktów odpowiednią taktyką i sprytem. To on był lepszy na półmetku tego seta. W drugiej jego części KS Piła odrobił straty. W końcówce, którą kibice oglądali na stojąco, toczyła się gra punkt za punkt, a żaden z zespołów mimo piłek meczowych długo nie był w stanie zakończyć spotkania. Ostatecznie na przewagi wygrał KS Piła. W całym meczu SPS Volley uległ rywalom zza między 2:3 (25:13, 25:14, 23:25, 14:25, 18:20).

Trzeci nasz zespół, MKS Trzcianka pokonał u siebie KTPS Konin 3:0 (25:16, 25:21, 25:17) . .