Siatkówka. Około 1000 widzów na meczu Stalpro Joker Powiat Pilski – Jastrzębski Węgiel. Zobaczcie zdjęcia

W Powiatowej Hali Sportowej w Pile Stalpro Joker Powiat Pilski podejmował w 1/16 Pucharu Polski utytułowany Jastrzębski Węgiel. Pilanie ulegli aktualnemu mistrzowi Polski w trzech krótkich setach, tylko chwilami nawiązując z nim równorzędną walkę. Mecz obejrzało około 1000 widzów.

Kiedy w wyniku pucharowego losowania, transmitowanego przez TV Polsat Sport, los przydzielił naszej drużynie Jastrzębski Węgiel w Pile zapanowała... radość. Wiadomo było, że pilski zespół nie ma większych szans z tak utytułowanym przeciwnikiem, ale zakładano, że mecz będzie się cieszył dużym zainteresowaniem, będąc doskonałą promocją męskiej siatkówki. Tak też się stało...

Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie. Na trybunach Powiatowej Hali Sportowej zasiadło około 1000 widzów. Po dłuższej przerwie mieli oni okazję zobaczyć w akcji czołowy zespół.

Od początku pierwszego seta prowadzili jastrzębianie. Pilanie jednak ambitnie walczyli, nie pozwalając rywalom na uzyskanie znacznej przewagi. Przy stanie 9:12 kibice mieli nadzieję na niespodziankę. Później jednak przyjezdni odskoczyli rywalom. Mimo tego Stalpro Joker uzbierał w inauguracyjnym secie 18 punktów, co było przyzwoitym rezultatem.

Początek drugiej partii był wyrównany, o czym świadczy rezultat 7:7 w pierwszej części tej odsłony. Mistrzowie Polski jednak szybko odzyskali prowadzenie i w miarę upływu czasu powiększali przewagę. Ostatecznie wygrali tego seta do 15. Trzecia partia miała podobny przebieg do pierwszej, ale naszej drużynie udało się uzbierać jedynie 11 punktów. Ostatecznie Stalpro Joker Powiat Pilski uległ Jastrzębskiemu Węglu 0:3 (18:25, 15:25, 11:25).

Składy zespołów – Stalpro Joker Powiat Pilski: Pawlak, Nazarau, Kordysz, Wika, Draczyński, Bachmatiuk, Grot (libero) oraz Zapaśnik, Sikorski, Kurzawa (libero), Kujawa, Tykfer i Nowak. Jastrzębski Węgiel: Dryja, Hadrava, Tervaportti, Clevenot, Fornal, Macyra, Biniek (libero) oraz Wiśniewski i Szwed.