Siatkówka. Pilanki znów ambitnie walczyły, ale punkty pojechały do Radomia. Obejrzyjcie zdjęcia z meczu

Pilski zespół miał udane początki poszczególnych setów, prowadząc w nich
Pilski zespół miał udane początki poszczególnych setów, prowadząc w nich fot. Wiesław Szmagaj
Po raz kolejny siatkarki Enea PTPS Piła zagrały niezły mecz, który jednak nie przełożył się na ligowe punkty. Nasz zespół uległ znacznie wyżej notowanej Radomce Radom 0:3

W zasadzie poszczególne sety tego spotkania wyglądały podobnie. Enea PTPS Piła prowadził w pierwszej ich części, ale później rywalki z Radomia odrabiały straty, a w końcówce nie dawały sobie odebrać zwycięstwa. Ostatecznie pilanki przegrały po momentami dobrej grze z Radomką 0:3 (20:25, 24:26, 23:25). MVP spotkania została Janisa Johnson.
Drużyna Enea PTPS Piła wystąpiła w składzie: Gawlak (5), Wystel (9), Pelczarska (3), Ponikowska (3), Bartkowska (11), Łyszkiewicz (14), Bodasińska (libero). Radomka: Samara (6), Honorio (23), Bałucka (6), Johnson (18), Łukasik (4), Zaborowska, Witkowska (libero) oraz Picussa (4), Twardowska (1), Biała (1) i Moskwa.
Pilanki nadal okupują ostatnie miejsce w Tauron Lidze. Nasz zespół ma na koncie zaledwie jedno zwycięstwo.

W miniony wtorek Enea PTPS Piła rywalizował w Łodzi w ćwierćfinale Pucharu Polski. Grot Budowlani okazał się lepszy od naszego zespołu, zwyciężając 3:0 (28:26, 25:18, 25:15). Pilanki tylko w pierwszym secie postawiły rywalkom trudne warunki.
Składy drużyn - Budowlani: Fedusio (12), Górecka (9), Lisiak (8), Centka (6), Jones-Perry (6), Poreda (4), Stenzel (libero) oraz Damaske (8), Lewandowska (4), Kędziora (2) i Michalak
PTPS: Łyszkiewicz (10), Gawlak (7), Bartkowska (7), Ponikowska (6), Wystel (3), Pelczarska (2), Bodasińska (libero) oraz Gądek (8) i Pawłowska.