Siatkówka. Stalpro Joker Powiat Pilski urwał liderowi jedynie seta. Zobaczcie zdjęcia z meczu

Udostępnij:
W meczu II ligi siatkówki mężczyzn Stalpro Joker Powiat Pilski podejmował prowadzącą w rozgrywkach Astrę Nowa Sól. Nasz zespół uległ liderowi 1:3, prowadząc przez większość spotkania wyrównaną walkę. Mimo porażki pilska drużyna utrzymała czwarte miejsce w rozgrywkach.

Spotkanie z liderem drugoligowych zmagań zapowiadało się atrakcyjnie, a fachowcy określali mecz jako potyczkę o sześć punktów. Pilski zespół twierdził, że nie straszna mu Astra Nowa Sól i zapowiadał walkę o każdą piłkę. Goście z kolei nie mieli zamiaru zostawić w Pile ligowych punktów.

Przyjezdni rozpoczęli mecz z dużym impetem. Po krótkim okresie wyrównanej walki w pierwszym secie, wygrali zdecydowanie dwie pierwsze partie i prowadzili 2:0. Pilanie jednak nie poddali się i w trzecim secie okazali się nieznacznie lepsi. Wyrównana była także czwarta partia spotkania, ale w niej o dwa „oczka” więcej zdobyli goście. Ostatecznie Stalpro Joker Powiat Pilski uległ Astrze Nowa Sól 1:3 (18:25, 14:25, 25:23, 23:25), nie zdobywając tym razem ligowych punktów.

Wyniki innych spotkań 14. kolejki II ligi: AZS UMK Toruń - Wilki Wilczyn 3:2 (15:25, 26:28, 25:22, 25:19, 15:11), Anioły Toruń - Konspol Słupca 3:2 (18:25, 18:25, 26:24, 25:22, 15:8), SKS Gorzów Wlkp. - Sobieski Żagań 0:3 (24:26, 21:25, 17:25). Mecz Energetyk Poznań - Trefl Lębork został przełożony, a spotkanie Orzeł Międzyrzecz – Politechnika Gdańska zaplanowano na 13 marca.

W najbliższą sobotę Stalpro Joker Powiat Pilski zagra na wyjeździe. Pilanie gościć będą w Lęborku, gdzie zmierzą się z miejscowym Treflem.