Siatkówka. Trzy krótkie sety w meczu pilskiego zespołu w Łodzi

Nasz zespół poniósł w Łodzi kolejną porażkę bez zwycięskiego seta
Nasz zespół poniósł w Łodzi kolejną porażkę bez zwycięskiego seta Wiesław Szmagaj
W rozegranym awansem spotkaniu Tauron Ligi Grot Budowlani Łódź bez problemów wygrał z Enea PTPS Piła 3:0 (25:12, 25:10, 25:15). Pilanki w tym sezonie nie wygrały jeszcze seta

Zespół z Łodzi dominował na parkiecie od pierwszego gwizdka sędziego. Pilanki tylko momentami nawiązywały walkę z rywalkami, które były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.
W pierwszej partii przewaga miejscowych utrzymywała się praktycznie od początku. Łodzianki prowadziły 8:2, 14:6 i 17:8. Końcówka również należała do gospodyń, które pozwoliły pilankom zdobyć jedynie 12 punktów. W drugim secie wynik oscylował wokół remisu tylko na jego początku. Potem Grot Budowlani Łódź osiągnął kilkupunktową przewagę, którą systematycznie powiększał. Nasz zespół był mało skuteczny i zdołał wywalczyć jedynie 10 „oczek”. W kolejnej partii po słabym początku pilanki tylko przez kilka minut dorównywały rywalkom. W efekcie łodzianki nie miały problemów z triumfem w tym secie i całym meczu 3:0. Naszej drużynie nie udało się po raz kolejny wygrać choćby jednej partii i z bilansem czterech porażek i stosunkiem setów 0:12 zamyka ona tabelę Tauron Ligi.

Składy zespołów - Budowlani: Nowicka (3), Lisiak (7), Lewandowska (4), Górecka (8), Jones-Perry (17), Damaske (19), Stenzel (libero). PTPS: Gawlak (5), Pelczarska, Skrzypkowska (4), Gądek (1), Kubacka (1), Łyszkiewicz (2), Pawłowska (libero) oraz Wystel (3), Ponikowska (4), Wellna (1), Bartkowska (5), Kucharska i Bodasińska (libero).