Siedem medali zawodniczek pilskiej sekcji FrameRunning Złotowianka w Danii. Zobaczcie zdjęcia

Pilski team spisał się w zawodach w Danii znakomicie. Od lewej: trener Karina Buczek, Zofia Kałucka i Magdalena Andruszkiewicz Łukasz Misiuro
Zofia Kałucka i Magdalena Andruszkiewicz, zawodniczki sekcji pilskiej FrameRunning Złotowianka, wróciły z międzynarodowych zawodów w Danii z siedmioma medalami.

W Kopenhadze Zofia Kałucka zdobyła dwa złote i jeden srebrny krążek, a Magdalena Andruszkiewicz cztery złote medale. Wiodącym dystansem tej pierwszej było 100 m, na którym ustanowiła swój rekord życiowy wynoszący 19.84 w klasie RR2. W biegu na 40 m zajęła również pierwszą lokatę, a na dystansie 60 m uplasowała się na drugim miejscu.

Magdalena Andruszkiewicz zdominowała wszystkie swoje rywalki na dystansach 60 m, 100 m, 200 m i 400 m, zajmując pierwsze miejsce w klasie RR3. W biegu na 100 m po zaciętym wyścigu wyprzedziła Sayers Grooms ze Stanów Zjednoczonych, dotychczasową rekordzistkę świata. Jej wynik nie został jednak uznany za oficjalny rekord świata z uwagi na zbyt mocny wiatr. Na dystansie 200 m i 400 m pobiła rekordy świata i teraz jej nazwisko widnieje na pierwszym miejscu World Record.

Polska drużyna w Kopenhadze zdobyła 48 medali, z czego 26 krążków należy do drużyny Frame Running Złotowianka. Tym samym nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej, wyprzedzając 13 innych państw!

Frame Running to dyscyplina sportu dla osób z niepełnosprawnością, dzięki której osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą biegać. Poruszają się na trójkołowych rowerach biegowych, bez pedałów, wprawiając MobileR w ruch balansowaniem ciałem i odpychając się od podłoża nogami. Systematyczne treningi osób niepełnosprawnych, także Magdaleny i Zofii, odbywają się dzięki realizowanemu przez Fundację Złotowianka projektowi pod nazwą "Organizacja zajęć sportowych w ramach sekcji FrameRunning", współfinansowanemu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pilska ekipa serdecznie podziękowania kieruje do firmy Thule (z oddziałem w Pile) oraz wszystkich sponsorów i darczyńców, dzięki którym wyjazd do Kopenhagi był możliwy.