MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Siostry: Ewa Pollus i Jadwiga Targańska wyróżnione medalami. Ich czyny mówią same za siebie

Martin Nowak
Martin Nowak
Siostra Ewa Pollus i siostra Jadwiga Targańska zostały wyróżnione medalami. Ich zasługi są bardzo duże

Kobiety z charakterem, pasją, wizją przyszłości, kierujące się odwagą i dobrem drugiego człowieka. Tak się siostry: Ewa Pollus i Jadwiga Targańska, które odebrały wyjątkowe odznaczenia z rąk posła ziemi pilskiej i wiceministra rozwoju i technologii Grzegorza Piechowiaka.

Siostra Ewa Pollus

Działalność siostry Ewy Pollus, dyrektora Zespołu Domów Pomocy Społecznej w Wieleniu (ZDPS), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, wyróżniona została pamiątkowym, cywilnym Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

- W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, przypadł mi zaszczyt wręczenia tego odznaczenia -

mówi wiceminister Piechowiak.

Siostra Ewa Pollus od 1999 roku pełni funkcję dyrektora wieleńskiego ZDPS. Zgromadzenie w 1933 roku założyło azyl – dom dla 354 osób. Dzięki swojej determinacji, ze względu na potrzeby środowiska, siostra Ewa Pollus dokonała przekształcenia placówki – z zakładu opiekuńczo-leczniczego w ZDPS, mieszczący się w siedmiu budynkach, na obszarze 12 ha. Placówka zatrudnia obecnie ponad 200-osobową załogę, składającą się z osób zakonnych i świeckich. To jeden z większych pracodawców w tym regionie.

- Silna osobowość, wymagająca od siebie i innych, a jednocześnie mająca otwarte serce -

tak o siostrze Ewie wypowiada się Grzegorz Piechowiak.

Siostra Jadwiga Targańska

Kolejną wyjątkową postacią, która zasłużyła się dla mieszkańców całego regionu jest siostra Jadwiga Targańska. Wieloletnia dyrektor „Naszego Domu” w Gębicach w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, również została odznaczona Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości, w uznaniu zasług dla edukacji oraz dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami.

- Siostra należy do wybitnych nauczycieli i dyrektorów o szczególnych zasługach dla edukacji i o bogatym dorobku zawodowym. Przez ponad 40 lat pracowała z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych, tworząc i wdrażając w prowadzonej przez siebie placówce nową koncepcję przygotowania osoby niepełnosprawnej do życia w integracji społecznej. Podjęła także wieloletni trud modernizacji i rozbudowy prowadzonej przez siebie placówki, włączając w to działanie rodziców dzieci, a także różne środowiska i podmioty -

czytamy na facebookowym profilu Grzegorza Piechowiaka.

Siostry: Ewa Pollus i Jadwiga Targańska wyróżnione medalami....

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto