Styczniowa passa Enea KS Piła trwa. Pilanki zwyciężyły w Wieliczce z Solną

W styczniu Enea Klub Siatkarski wygrał wszystkie swoje pierwszoligowe mecze, tracąc tylko jednego seta w rozegranym w minioną sobotę spotkaniu z Solną w Wieliczce Wiesław Szmagaj
Po wygranej w Wieliczce z Solną siatkarki Enea KS Piła dopisały do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

W pierwszym secie lepsze były pilanki, ale w drugiej partii nastąpiło przełamanie miejscowych i na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Trener Damian Zemło zdecydował się w kolejnej odsłonie tego spotkania na roszady w składzie, które przyniosły efekt. Pilanki ją wygrały, podobnie jak czwartego seta i w całym meczu Solna Wieliczka uległa Enea KS Piła 1:3 (20:25, 25:22, 12:25, 18:25).

Składy zespołów – Solna Wieliczka: Nowacka (15), Ejsmont (5), Feliks, Chadała (4), Mras-Paliwoda, Oracz (14), Dutkiewicz (libero) oraz Cadwgan (5), Wełna (1), Jaśkowiec (4), Bierczak (libero). Enea KS Piła: Rajewska (10), Góźdź (2), Czerwińska (5), Kobus (12), Deptuch (14), Bogacz (9), Piekarz (libero) oraz Baranowska (5), Pisarska (1), Dąbrowska (4), Szubert (3), Bartkowska (5).

Wyniki innych spotkań 17. kolejki: Nike Węgrów - MKS Imielin 2:3 (26:24, 21:25, 12:25, 25:18, 14:16), Legionovia Legionowo - San-Pajda Jarosław 3:2 (19:25, 25:19, 18:25, 25:21, 15:8), BAS Białystok - Wieżyca 2011 Stężyca 3:1 (23:25, 25:19, 25:16, 25:17), Karpaty Krosno - Sokół Mogilno 2:3 (26:24, 25:22, 13:25, 15:25, 10:15). Mecz Energetyk Poznań - Płomień Sosnowiec odbędzie się 2 lutego, a SMS Szczyrk – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 17 marca.

W najbliższy weekend Enea KS Piła będzie pauzować, bo mecz 18. kolejki z BAS Białystok w Pile został przełożony na 18 lutego. Wcześniej, bo 10 lutego, nasz zespół zmierzy się w Legionowie z Legionovią.