Sukcesy zawodników Sportów Walki Piła na arenie krajowej i międzynarodowej

Julianna Rutkowska została czwarty rok z rzędu mistrzynią Polski w boksie
Julianna Rutkowska została czwarty rok z rzędu mistrzynią Polski w boksie Sporty Walki Piła
W ostatnich dniach sukcesy odnieśli reprezentanci Sportów Walki Piła. Triumfy święcili w K1 i boksie.

Międzynarodowy sukces odniósł Xavier Rzeszut. Zawodnik Sportów Walki Piła wygrał swoją finałową walkę w zawodach Pucharu Świata juniorów młodszych K1, które odbyły się w Budapeszcie.

Wcześniej w szwedzkim Boras odbył się jeden z największych turniejów bokserskich przeznaczonych dla pań. Zawody Golden Girl zgromadziły ponad 400 uczestniczek z 32 krajów. W rywalizacji wzięła udział kadra narodowa młodziczek U-14, a wśród powołanych była zawodniczka pilskich Sportów Walki Antonina Hader.

Pilanka wystąpiła w kategorii wagowej do 52 kg i wywalczyła w tych zawodach srebrny medal. W półfinale pokonała o rok starszą Szwedkę Lilli Arman. W finale czekała już koleżanka z kadry Oliwia Wasiakowska. Po bardzo ciekawych trzech rundach zwycięstwo przypadło zawodniczce z Wejherowa.

Nie zawiodła w Mistrzostwach Polski Juniorek w boksie w Bolszewie koło Wejherowa Julianna Rutkowska. Nasza pięściarka rywalizowała w kategorii do 63 kg. W półfinale pokonała Julię Zygmańską z Chojnic, a w walce o złoty medal podopieczna trenera Przemysława Leńca spotkała się z Nikolą Musialik z Championa Włocławek. Zawodniczka Sportów Walki Piła triumfowała w tym pojedynku, zostając czwarty rok z rzędu mistrzynią Polski w boksie. Pierwsze dwa tytuły uzyskała w kategorii wiekowej kadetek, dwa ostatnie już w juniorkach. Dodatkowo została uznana najlepszą zawodniczką Mistrzostw!