Świetna passa pilskich koszykarzy przerwana. Ulegli oni AZS-owi Politechnika Poznańska. Zobacz zdjęcia

Rozpoczął się drugi etap rozgrywek 3 Ligi Mężczyzn. W pierwszym meczu koszykarze Basketu Piła – Powiat Pilski ulegli u siebie AZS-owi Politechnika Poznańska 69:73.

W drugiej fazie rozgrywek rywalizują po trzy najlepsze zespołu z obu wcześniejszych grup. Drużyny rozgrywają spotkania jedynie z ekipami, z którymi wcześniej się nie zmierzyli. Wyniki meczów z grupowej rywalizacji zostają zaliczone do tabeli. W ten sposób Basket Piła – Powiat Pilski ma na koncie cztery zwycięstwa.

Na początek tego etapu pilski zespół podejmował AZS Politechnika Poznańska. Spotkanie miało wyrównany charakter, a wynik najczęściej oscylował wokół remisu. Po pierwszej kwarcie pilanie przegrywali różnicą siedmiu punktów, a do przerwy zmniejszyli przewagę gości do trzech „oczek”. Po trzech odsłonach był remis 58:58, ale w końcówce poznanianie okazali się nieznacznie lepsi. Ostatecznie zespół z Piły uległ AZS-owi Politechnika Poznańska 69:73 (15:22, 22:18, 21:18, 11:15).

Punkty dla pilan zdobyli: Tomasz Pochylski 20, Grzegorz Jankowski 15, Paweł Smoczyk 9, Paweł Dyba 9, Tomasz Lebiedź 8, Dominik Czajkowski 5, Maciej Tutlewski 2 i Bartosz Rajewicz 8. Dla gości najlepiej punktowali: Tymoteusz Kozina 30, Łukasz Grodzki 16 i Igor Mastalerz 14. Mimo porażki pilscy koszykarze zachowali pozycję lidera.

Świetna passa pilskich koszykarzy przerwana. Ulegli oni AZS-...