MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Święto Dyni w Dobrzyniewie. Podczas trzeciej edycji konkurowano na smaki, ale także w kategorii największych okazów tej rośliny i lampionów

Szymon Chwaliszewski
Szymon Chwaliszewski
Wideo
od 16 lat
To wydarzenie na dobre już zakorzeniło się w kalendarzu imprez w gminie Wyrzysk. Powiedzieć, że organizowane jest z rozmachem to... nic nie powiedzieć. Różnorodnością dań z dyni mogli być zaskoczeni miłośnicy kulinariów. Z kolei ci, którzy uprawiają tę roślinę w ogródkach mogli oglądać naprawdę pokaźne okazy tej rośliny. Podczas tego wydarzenia, w Dobrzyniewie zadziało się coś jeszcze...

Mowa o otwarciu siłowni zewnętrznej w tzw. strefie rekreacyjnej przy świetlicy wiejskiej w Dobrzyniewie. Uroczyste przecięcie wstęgi było jednym z pierwszych punktów wydarzenia. Chwilę później urządzenia poszły w ruch i były testowane zarówno przez młodszych, jak i starszych.

Istotną częścią był tez konkurs kulinarny. Komisja konkursowa przystąpiła do degustacji m.in. konkursowych zup z dyni przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Wybranie najlepszych stanowiło spory problem, tak solidnie KGW przygotowały się na ten konkurs. Dania zdobyły następujące oceny:

1. KGW Kościerzyn Wielki
2. Kgw Falmierowo
3. KGW Dębno

Doceniono także KGW Bąkowo i KGW Glestorki z Glesna. Gratulujemy!

Ponadto nie zabrakło występów na scenie, strefy animacji, konkursów i zabaw. Pewne jest, że nie było miejsca, ani czasu na nudę. Co ciekawe sporo dyskutowano na temat tego, czy dynia to owoc, czy warzywo. Znaleźliśmy odpowiedź w internecie. Oto ona.

- Dynia jest rośliną jednoroczną pochodzącą ze strefy klimatu gorącego i ciepłego Ameryki. Ze względu na swoje walory zdrowotne i szerokie zastosowanie w kuchni, uprawiana jest obecnie niemal na całym świecie. Ta popularna roślina charakteryzuje się długimi płożącymi łodygami z wąsami czepnymi. Pomiędzy rozłożystymi liśćmi wyrastają jadalne owoce dyni, które z botanicznego punktu widzenia nazywane są… jagodami. Mimo, że dynia dość często zaliczana jest do owoców, w kulturze mocno zakorzeniła się jako warzywo i w takim właśnie dziale sklepowym możemy ją znaleźć - czytamy na jednym z kulinarnych blogów.

Święto Dyni w Dobrzyniewie. Podczas trzeciej edycji konkurow...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto