Tauron Liga. Na inaugurację kaliszanki lepsze od pilanek. Obejrzyjcie zdjęcia z meczu

W inauguracyjnym meczu Tauron Ligi Enea PTPS Piła uległ drużynie Energa MKS Kalisz 0:3 (23:25, 21:25, 17:25). Dwa pierwsze sety lepiej rozpoczęły gospodynie, ale zespół z Kalisza potrafił odrobić straty, a w końcówkach był skuteczniejszy. W trzeciej partii przewaga kaliszanek uwidoczniła się już od pierwszego gwizdka.

Po dwóch wygranych setach Energa MKS Kalisz prowadził 11:3 i 13:5 i mimo tego, że pilanki odrobiły część tej przewagi to jednak seta wygrały przyjezdne. Kaliszanki mogły się więc cieszyć z trzech punktów, które wywiozły na inaugurację z Piły. MVP spotkania została Julia Szczurowska.

Składy zespołów - PTPS: Skrzypkowska (7), Ponikowska (3), Wellna (1), Kubacka (8), Kucharska (3), Łyszkiewicz (4), Bodasińska (libero) oraz Gawlak (2), Wystel (6), Pelczarska, Gądek (1), Bartkowska (6) i Pawłowska (libero). MKS: Polak (6), Ptak (11), Szczurowska (15), Damaske (1), Centka (11), Bałuk (4), Łysiak (libero) oraz Szperlak (5) i Gałkowska.