Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września odbył się Półmaraton Signify Piła. Zobaczcie cz. 1 zdjęć

Tegoroczny, 31. Półmaraton Signify Piła ukończyło 1045 biegaczy. Zawodnicy pobiegli nieco zmienioną w stosunku do poprzednich lat trasą.

Pierwszy linię mety minął główny faworyt biegu, zwycięzca pilskiego biegu sprzed dwóch lat - Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva. Uzyskał on czas 01:07.00 i wyprzedził o 31 s. dotrzymującego mu kroku na pierwszych kilometrach Damiana Kabata ze Stargardu. Trzecie miejsce zajął Kamil Makoś z Bolesławca (1:09:04).

Wśród kobiet zdecydowanie najlepsza była Ukrainka Valentyna Veretska (01:16:11). Drugą lokatę zajęła Paulina Kaczyńska ze Stargardu (01:17:39), a na trzecim miejscu finiszowała Sviatlana Sanko z Ukrainy (01:19:15)

W klasyfikacji mieszkańców powiatu pilskiego pierwsze miejsce zajął Łukasz Stachowiak (01:17:18). Na drugiej pozycji uplasował się Rafał Stachowski (01:17:31), a na trzeciej Jakub Filipiak (1:19:47). Wśród kobiet najlepsza była Ewelina Salwa (01:19:47), wyprzedzając Kamilę Kubińską (01:43:31) i Katarzynę Korniewicz (01:46:24).

Gościem honorowym imprezy był znany polski maratończyk Piotr Pobłocki, którego wizerunek znalazł się na medalu biegu. Po raz pierwszy zdarzyło się, że osoba w ten sposób uhonorowana pobiegła w pilskim półmaratonie. Piotr Pobłocki zajął wysokie, 12 miejsce z czasem 01:16:44.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części zdjęć. Link do części drugiej poniżej.