Udane starty lekkoatletów pilskiej Gwdy. Zdobywali medale i bili rekordy życiowe

Świetnie spisała się Poznaniu  15-letnia Wiktoria Wójcik. W rzucie dyskiem wygrała z rezultatem 30,79 m, zwyciężając także w rzucie oszczepem z wynikiem 32,97 m
Świetnie spisała się Poznaniu 15-letnia Wiktoria Wójcik. W rzucie dyskiem wygrała z rezultatem 30,79 m, zwyciężając także w rzucie oszczepem z wynikiem 32,97 m PLKS Gwda Piła
Lekkoatleci Gwdy Piła z powodzeniem startowali na krajowych arenach, zdobywając medale i bijąc rekordy.

Minione dni były dla lekkoatletów PLKS Gwda były udane. Mikołaj Czechowicz znakomicie spisał się podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców (U23) w biegu na 5000 m, które rozgrywane były w Piasecznie k. Warszawy. Zajął tam wysokie piąte, miejsce ze znakomitym rezultatem 14:32,82 (lepszym od rekordu życiowego aż o 48 s.). Tym samym wywalczył 14 pkt. do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego. Lekkoatleci Gwdy mają już w sezonie 2023 łącznie 36 pkt.

Dobrze zaprezentowali się pilanie podczas dwudniowych Mistrzostw Wielkopolski Juniorów (U20) i Juniorów Młodszych (U18) w Poznaniu. Zawodnicy Gwdy wywalczyli aż dziewięć medali, ustanawiając rekordów życiowych. Medale złoty zdobył Jan Gański w skoku wzwyż U18 z rezultatem 185 cm. Srebrne krążki wywalczyli: Dawid Hajduk – 400 m U20 - 51,12, Hubert Margowski – 1500 m U18 - 4:14,77, Dominik Dąbek – 110 ppł U18 - 15,36, Oskar Sobierajski - w dal U20 – 5,74 m, a brązowe: Konrad Kadecki – 3000 m U18 - 10:02,64, Franciszek Pawłowski – 2000 prz - 6:36,67, Dominik Dąbek – 400 ppł U18 – 59,36, Dawid Hajduk – 400 ppł U20 - 61,17. Miejsca tuż za podium z rekordami życiowymi zajęli: Jakub Kulpa – 2000 prz U18 - 6:52,48, Ignacy Adler - oszczep U18 – 47,93 m.

W ramach Mistrzostw było rozgrywanych kilka konkurencji z możliwością startu zawodników młodszych tj. U16. W rzucie dyskiem o wadze 0,75 kg, piętnastoletnia Wiktoria Wójcik wygrała z rezultatem 30,79 m, zwyciężając także w rzucie oszczepem z wynikiem 32,97 m. Podwójne zwycięstwo w biegu na 600 m odnieśli: Cyprian Sikorski - 1:31,00 przed Hubertem Olszewskim - 1:33,69.

Najmłodszych lekkoatletów Gwdy czeka wkrótce start w Mistrzostwach Wielkopolski U16 w Poznaniu. Z kolei już 10-11 czerwca na obiekcie MOSiR-u w Pile odbędzie się wielka krajowa impreza z udziałem ponad 700 zawodników z całej Polski tj. Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce.