Udane starty młodzików Gwdy Piła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Szczecinie

Świetnie spisała się w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Wiktoria Wójcik.
Wygrała ona w rzucie oszczepem, a w rzucie dyskiem zajęła drugie miejsce
Świetnie spisała się w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Wiktoria Wójcik. Wygrała ona w rzucie oszczepem, a w rzucie dyskiem zajęła drugie miejsce fot. PLKS Gwda Piła
Lekkoatleci pilskiej Gwdy udanym startem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16 w Szczecinie nawiązali do swoich dobrych tradycji w 30-letniej już historii.

W stawce najlepszych młodych lekkoatletów reprezentanci Gwdy wywalczyli siedem medali, w tym trzy złote, jeden srebrny i trzy brązowe. Impreza ta była ważna, bowiem jej wyniki są wliczane do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego. Zawodnicy pilskiego klubu z dorobkiem 31 pkt. zajęli wysokie trzecie miejsce, przegrywając do silnego zespołu Stali Ostrów zaledwie o 0,5 pkt. Co najmniej jeden punkt wywalczyły 52 kluby. Z regionu pilskiego obok Gwdy startował KS Gwardia Piła, który z dorobkiem 7 pkt. zajął 27 miejsce i PZS Gontyniec Chodzież - 40 miejsce z 3 pkt.

W ekipie Gwdy zaimponowali zwłaszcza wszyscy medaliści, którzy uzyskali wartościowe wyniki, poprawiając przy tym swoje rekordy życiowe. Dwukrotnie na podium stali: Wiktoria Wójcik i Tomasz Mętlak. Ten drugi zwyciężył w skoku w dal z wynikiem 6,21 a w wieloskoku był drugi, również z rekordem życiowym 12,07. Wyniki te stawiają go w gronie liczących się zawodników w Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach. Wiktoria Wójcik natomiast wygrała rzut oszczepem – 36,75 i była druga w rzucie dyskiem – 30,48. Trzeci złoty medal w skoku wzwyż z wynikiem 158 cm zdobyła Kaja Drobczyńska.

Medale brązowe wywalczyli: Adam Warzewski w rzucie oszczepem - 46,11 i Cyprian Sikorski na 600 m - 1:25,93. Występ tego drugiego wzbudził powszechne uznanie. W silnej stawce zawodników poprowadził bieg, dyktując silne tempo. W konsekwencji trzej medaliści na 600 m uzyskali najlepsze wyniki w Polsce w bieżącym sezonie.

Wielu zawodników pilskiej Gwdy również punktowało w Szczecinie. Miejsca w czołowej szóstce zajęli: 4. Gabriel Dobber – skok wzwyż - 170 cm, 6. Hubert Olszewski - 300 ppł. - 43,03, 6. Roksana Kamińska – dysk - 24,76, 6. sztafeta 4x100 chłopców w składzie: Jakub Lenkiewicz, Kryspin Łojko, Dawid Perski i Oliwer Demski - 50,13.