Udane występy młodych akrobatek UKS Iskra Piła w Lesznie i Szczecinku. Zobaczcie zdjęcia

Akrobatki UKS Iskra Piła przywiozły sporo medali z ostatnich zawodów. W Lesznie wywalczyło je 11 zawodniczek, a w Szczecinku zdobyły aż 22 różnego koloru krążki UKS Iskra Piła
Udane występy zaliczyły akrobatki UKS Iskra Piła. Wystartowały one w stojących na wysokim poziomie zawodach w Lesznie i Szczecinku.

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Iskra Piła wystąpiły w minioną niedzielę w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Miasta Leszna w akrobatyce sportowej. W leszczyńskiej hali sportowej ,,Trzynastka'' oglądać można było gimnastyczki z całej Wielkopolski. W zawodach tych wystartowało ponad 250 zawodniczek z 12 klubów z całej Polski. Najmłodsze miały zaledwie pięć lat, a najstarsze akrobatki biorące udział w rywalizacji to siedemnastolatki.

Pilski Klub reprezentowało 30 zawodniczek, z tego aż 11 przywiozło do Piły medale. Złoty medal zdobyły w dwójka młodzik Barbara Kalinowska i Emma Neuman-Dolik. Brązowe krążki wywalczyły: w dwójka młodzik Nadia Galster i Lena Nowakowska, a w trójka młodzik Lena Wójcik, Natalia Hoga oraz Hannah Jaszczak. Także brązowy medal w klasie lll zdobyły Alicja Barnatowicz oraz Rita Fechner oraz w klasie youth Elżbieta Rudnicka oraz Alicja Adamczewski. Warto dodać, że leszczyńskie zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

Wcześniej zawodniczki UKS Iskra Piła zaprezentowały się w Międzywojewódzkim Turnieju Akrobatyki Sportowej w Szczecinku. W zawodach oprócz pilanek uczestniczyły ekipy ze Szczecinka, Czaplinka, Bornego Sulinowa oraz Kołobrzegu. Młode akrobatki startowały w ćwiczeniach indywidualnych pierwszy krok akrobatyczny, klasa młodzik oraz klasa premium, następnie w ćwiczeniach zespołowych dwójki dziewcząt młodzik oraz trójki dziewcząt młodzik.

Klub z Piły reprezentowały 24 zawodniczki w wieku od 7 lat do 12 lat. Pilanki przywiozły 22 medale. - Dużym sukcesem dla klubu jest na pewno to, że w tych zawodach były zawodniczki, które startowały pierwszy raz na zawodach i wystąpiły bardzo ładnie – zauważa Natalia Troczyńska, trenerka Uczniowskiego Klubu Sportowego Iskra Piła. - Zajmowały pierwsze miejsca. Inne zawodniczki również bardzo dobrze wykonały swoje układy. Należą się im gratulacje.