Udane występy pilskich lekkoatletek w Halowych Mistrzostwach Polski

Susane Lachele wywalczyła srebro w Halowych Mistrzostwach Polski U23
Susane Lachele wywalczyła srebro w Halowych Mistrzostwach Polski U23 fot. KS Gwardia Piła
W Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23. W obu imprezach świetnie spisały się pilanki.

W kategorii U23 doskonale zaprezentowała się Susane Lachele z Gwardii Piła, zdobywając srebrny medal w biegu na 400 m z wynikiem 54,71 (wygrała Kinga Gacka – 53,56) oraz ósme miejsce w kategorii seniorów (złoto zdobyła Justyna Święty-Ersetic – 51,27). To kolejny sukces podopiecznej trenera Romana Marciniaka.

Ze startu na hali zrezygnowała Klaudia Adamek, ubiegłoroczna srebrna medalistka HMP w biegu na 60 m. Została ona żołnierzem zawodowym, jest członkiem Centralnego Zespołu Sportowego Wojska Polskiego i po okresie szkolenia podstawowego (tzw. „unitarki”) ma małe zaległości treningowe. Skupia się ona na przygotowaniach do sezonu letniego, w którym odbędą się Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy oraz Wojskowe Mistrzostwa Świata.

W Toruniu udanie zaprezentowała się Agata Trzaskalska z Gwdy Piła, studentka Akademii Nauk Stosowanych im. St. Staszica w Pile, którą sponsoruje Grażyna Sobieraj, firma „Grapil”. W gronie najlepszych polskich pięcioboistek zajęła ona wysokie, siódme miejsce. Uzyskała przy tym rezultat 3220 pkt, co jest nowym rekordem klubu i najlepszym wynikiem jaki kiedykolwiek uzyskała pilska wieloboistka. Z pięciu konkurencji najlepiej nasza zawodniczka najlepiej wypadła w biegu na 60 m ppł., wygrywając jedną z dwóch serii z rezultatem 9,04, co w przeliczeniu dało 902 pkt.