W Dziembowie odbył się Turniej Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kaczory

Tym razem Turniej Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kaczory Brunona Wolskiego odbył się w Dziembowie fot. Sebastian Daukszewicz
Po raz osiemnasty odbył się Turniej Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kaczory Brunona Wolskiego.

Sezon judo rozkręca się. Tradycyjnie odbył się Turniej Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kaczory Brunona Wolskiego. Tym razem rywalizowano na matach w Dziembowie. W trzech kategoriach wiekowych (U10, U12 i U14) zaprezentowało się 150 młodych judoków.

Znakomicie spisali się zawodnicy Judo Jopek Teamu. Wywalczyli oni aż 18 medali, w tym: pięć złotych, sześć srebrnych i siedem brązowych. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Olga Szlezak, Nataniel Dąbrowski (oboje UKS 6 Piła), Kamil Bartosz (UKS Leśnik Kaczory), Zuzanna Bogdańska (Judo Team Białośliwie) i Mikołaj Bogucki (UKS Copal Trzcianka). UKS 6 Piła okazał się najlepszy w klasyfikacji punktowej U10.

Wcześniej podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków wystąpili w 31. Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo w Lesznie. Nasz team wywalczył pięć medali, w tym: cztery złote i jeden srebrny. Złote medale zdobyli: Agata Szlezak, Olga Szlezak, Oliwier Werner, Arkadiusz Barmuta- Krakowiak, a srebro zdobyła Konstancja Kadecka.