W Pile odbył się tenisowy Turniej Deblowy Fundacji Enea 2022. Zobaczcie zdjęcia z tej udanej imprezy

Na kortach przy pilskim Aquaparku rozegrany został Turniej Deblowy Fundacji Enea 2022.

Do turniejowej rywalizacji pod patronatem Fundacji Enea przystąpiło 12 par. Najpierw grano w czterech grupach, potem systemem pucharowym. W pierwszym półfinale niespodziewanie para Jarosław Drąg – Grzegorz Piechowiak uległa 4:6, 6:3, 10:12 duetowi Rajmund Pilecki – Piotr Wyrwicki. W drugim Zbigniew Zalewski i Marcin Jachimczyk wygrali 7:6, 6:3 z Andrzejem Auerem i Tomaszem Wegnerem.

Triumfatorami turnieju zostali Rajmund Pilecki i Piotr Wyrwicki, którzy w finale pokonali Zbigniewa Zalewskiego i Marcina Jachimczyka 4:6, 6:4, 10:7. Najlepsi odebrali nagrody i puchary, które wręczył prezes Enei - Lech Żak. Zapewnił on, że Turniej Deblowy Fundacji Enea będzie się odbywał corocznie.

W zawodach wziął udział m.in. Michał Kubiak, dwukrotny mistrz świata w siatkówce, który przerwę w rozgrywkach wykorzystał na tenisową rywalizację. Grał on w parze z Romanem Szumnym, odpadając w ćwierćfinale po zaciętym meczu ze zwycięzcami turnieju.

Zawody były świetnie zorganizowane, toczyły się w miłej atmosferze, a ich poziom sportowy był wysoki. Były okazją do spędzenia wielu godzin w gronie przyjaciół, przy urozmaiconym cateringu i napojach zapewnionych przez organizatorów.