W Pile odbyły się prelekcje i konsultacje dla kobiet w ciąży i po porodzie oraz ojców. Zobaczcie zdjęcia

Wiesław Szmagaj
Wiesław Szmagaj
W Centrum Powiatowym „Iskra” przy ul. Kilińskiego w Pile odbyły się warsztaty „Poród naturalny i mleczna droga. Bezcenny dar natury”.

Warsztaty były przeznaczone dla kobiet w ciąży i po porodzie oraz ojców. Udział w nich był bezpłatny. W czasie eventu odbyły się prelekcje, spotkania ze specjalistami, konsultacje i wiele innych.
Uczestnicy warsztatów wysłuchali następujące wykłady:
1. Struktury organizacyjne oddziału neonatologicznego w II stopniu referencji- profilaktyka, diagnostyka, leczenie - lek. Anna Fafińska-Harzyńska, specjalista neonatolog zatrudniona w Oddziale Neonatologii Szpitala Specjalistycznego w Pile.
2. Dieta matki karmiącej, żywienie dziecka – mgr Natalia Klusak, położna, dietetyk zatrudniona w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Specjalistycznego w Pile.
3. Korzyści zdrowotne i społeczne związane z karmieniem piersią - mgr Patrycja Kolassa, położna, specjalista pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, zatrudniona w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Specjalistycznego w Pile.
4. Wpływ porodu naturalnego, lotosowego na proces karmienia piersią - mgr Alina Wasilewska, położna, specjalista pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, Naczelna Pielęgniarka w Szpitalu Specjalistycznym w Pile.
5. Kangurowanie dobry start- mgr Joanna Sobczak, pielęgniarka, specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego zatrudniona w Oddziale Neonatologicznym na stanowisku oddziałowej Szpitala Specjalistycznego w Pile.
6. Niepowodzenia diagnostyczne jako przyczyna utrzymujących się trudności w karmieniu dziecka urodzonego przedwcześnie -wypis i co dalej? - Magdalena Mazur, neurologopeda, surdologopeda, Klinika Neurologopedii w Poznaniu.
7. Trudne relacje specjalista a pacjent w oddziale szpitalnym. Co zrobić by było łatwiej? - Radosław Król, trener komunikacji interpersonalnej AT, Coach.
8. Fundacja Matecznik – Prawa mamy karmiącej piersią.
9. Chustonoszenie i nosidła miękkie – Weronika Grzebyta, położna zatrudniona w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Pile.
Ponadto odbyły się następujące warsztaty:
1. Chustonoszenie - Weronika Grzebyta.
2. Pielęgnacja noworodka przewijanie, podnoszenie, kąpiel - zespół pielęgniarek neonatologicznych i położnych Szpitala Specjalistycznego w Pile.
3. Udzielanie pierwszej pomocy u noworodka i dziecka - Sabina Płóciennik, ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i Instruktor w Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna, studentka trzeciego roku wydział pielęgniarstwa Akademii Nauk Stosowanych w Pile oraz Julia Pieczul, studentka trzeciego roku pielęgniarstwa ANS w Pile.
4. Pani Kredka.

Eko pracownia w Zespole Szkół w Niebocku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie