W Pile powstało Studio Kultura dla adeptów sztuk medialnych

Sebastian Daukszewicz
Sebastian Daukszewicz
Korzystając z możliwości jakie dają norweskie mechanizmy finansowe w Regionalnym Centrum Kultury w Pile powstało półprofesjonalne studio telewizyjno-realizatorskie (miksery, kamery, mikrofony, green box). Projekt Studio Kultura: Telewizja Młoda Energia umożliwi realizację wydarzeń kulturalnych, miejskich i regionalnych w nawiązaniu do „nowej energii” w odniesieniu zarówno do nowoczesnych zastosowań technologicznych, jak i energii mieszkańców miasta.

Koszt przygotowania Studia Kultura: Telewizja Młoda Energia (w tym adaptacja pomieszczeń i zakup wyposażenia, wyniósł ok. 181 000 złotych, z czego 20 procent to środki własne Gminy Piła.

-Obserwujemy ogromne zainteresowanie nowoczesnymi technologiami medialnymi, wśród młodych osób i seniorów. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom uruchomiliśmy Studio Kultura: Telewizja Nowa Energia, wykorzystując do tego celu środki norweskie. Od lutego już organizujemy warsztaty, na które nadal można się zapisywać. Oczywiście są to warsztaty w małych grupach, ale wierzę, że z tych grup wyjdą osoby, które w przyszłości będą fantastycznymi fotoreporterami, będą realizować fajne reportaże a być może będą dziennikarzami . Dzięki profesjonalnemu sprzętowi, jakim dysponuje Studio Kultura -uczestnicy nabytą wiedzę będą wykorzystywać w praktyce- mówi Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury.

Studio powstało z powodu rosnącego zainteresowanie materiałami wideo oraz postępującym rozwojem technologicznym w tym zakresie. Studio stanie się zachętą do realizacji materiałów filmowych, wywiadów, relacji z wydarzeń miejskich oraz do używania sprzętu studia w realizacji filmów reklamowych i materiałów filmowych.

-Trwałość projektu przewidziana jest na lat pięć, później studio będzie wykorzystywane – czy nawet już wcześniej – do naszych celów, ale niestety nie komercyjnych, ponieważ takie są założenia. Będziemy realizowali przedsięwzięcia związane z, chociażby z taką reklamą naszych wydarzeń, które odbywają się w Regionalnym Centrum Kultury – dodaje Mirosław Nalepa, zastępca Dyrektora Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

Będzie to również możliwość do zdobycia doświadczenia, które będą mogli wykorzystać w przyszłości, podczas pracy w stacji telewizyjnej czy agencji reklamowej.

- Dla nas będą to niezwykle ważne doświadczenia, związane również z możliwością lepszego pokazywania tego co się u nas dzieje w kulturze, w sporcie. Powiedziałbym więc, że tego typu działalność informacyjna, promocyjna dla zarówno Regionalnego Centrum Kultury, jak i dla MOSiR-u, będzie pewnie takim dodatkiem, który oprócz nauki pojawia się w tych naszych codziennych działaniach – podsumowuje Piotr Głowski, prezydent Piły.

W ramach Telewizji Energii Młodych są już organizowane zajęcia dla młodych adeptów sztuk medialnych. Na zajęcia skierowane do uczniów szkół podstawowych z klas VII i VIII trwają zapisy. Informacje: [email protected], tel.: 539 980 838.

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie