W sobotę na lotnisku w Pile odbył się Charytatywny Bieg i Marsz NW o Złotą Sikawkę. Zobaczcie zdjęcia

Na pilskim lotnisku odbył się w sobotę I Charytatywny Bieg i Marsz Nordic Walking o Złotą Sikawkę. Całkowity dochód z imprezy został przekazany dla Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwa Wodnego w Pile z przeznaczeniem na remont remizy. W zawodach wystartowało około 120 osób.

Bieg miał na celu wsparcie zbiórki charytatywnej na remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwa Wodnego w Pile, a także popularyzację biegania i marszu nordic walking jako najprostszej formy aktywności i rekreacji ruchowej. Podczas biegu była okazja do sprawdzenia swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej. Odbywał się on na pilskim lotnisku i przy okazji promowano okoliczne tereny zielone jako miejsca wskazane do aktywności fizycznej.

Biegacze mieli do wyboru dwa dystanse: krótszy 5,8 km lub dłuższy 10,6 km. Uczestnicy nordic walking pokonali trasę liczącą 5,8 km. Została ona poprowadzona głównie ścieżkami leśnymi. Nie zabrakło przygód. Uczestnicy imprezy szczególnie zapamiętali atak… szerszeni.

Na dystansie 5,8 km pierwszy linię mety minął Miłosz Czechowicz, wyprzedzając Artura Sobkowiaka i Borysa Górala. Czwarte miejsce zajęła najlepsza z kobiet – Katarzyna Guss. Druga wśród kobiet była Emilia Ciemięga, a trzecia Agata Stankowska

Najlepszy na dystansie 10,6 km był Michał Zimichód. Drugie miejsca zajął Paweł Haince, a trzecie Michał Przewoźniak. Wśród kobiet triumfowała Justyna Skibińska. Wyprzedziła ona Barbarę Przewoźniak i Małgorzatę Ostrowską.

W nordic walking zdecydowanie zwyciężył Sebastian Rajewski, przed Jerzym Lajterem i Brtłomiejem Lewandowskim. W gronie kobiet najlepsza była Alicja Sowińska. Wyprzedziła ona Martę Taterę i Sylwię Gapińską.

Wszyscy uczestnicy biegu i marszu (było ich około 120) otrzymali piękne, pamiątkowe medale. Później czekał na nich posiłek regeneracyjny, a także atrakcje podczas pikniku, który towarzyszył I Charytatywnemu Biegowi i Marszowi Nordic Walking o Złotą Sikawkę.