Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zmiany kadrowe na najwyższych stanowiskach w trzech spółkach z udziałem gminy

MIN
Andrzej Gawłowski (z lewej) nie jest już prezesem pilskiego Altvatera
Andrzej Gawłowski (z lewej) nie jest już prezesem pilskiego Altvatera
Dobre posady do wzięcia. Poszukiwani są prezesi aż trzech miejskich spółek, w których swoje udziały ma gmina.

Na początek spora niespodzianka. Przed przeszło tygodniem ze stanowiskiem prezesa pilskiego Altvatera pożegnał się Andrzej Gawłowski. Spółkę prowadził od 6 lat. Trafił tam zaraz po tym, jak nieskutecznie ubiegał się o mandat posła II kadencji.

To za jego prezesury w Pile pojawiła się nowa marka potentata właśnie m.in. gospodarki komunalnej Veolii - która jest teraz właścicielem większości udziałów Altvatera. Konkurs na nowego prezesa rada nadzorcza spółki ogłosić ma "w najbliższym czasie" na razie terminu jednak nie znamy.

Altvater nie jest jedyną spółką z udziałem miasta, w której w ostatnim czasie zaszły zmiany na stanowiskach kierowniczych. Nowego szefa spółki poszukuje również Miejska Energetyka Cieplna. Jak dotąd nie wiadomo, z jakich powodów spółka rozstała się z poprzednim prezesem.

Konkurs na to stanowisko został już ogłoszony. Jakie warunki musi spełnić potencjalny kandydat? Wykształcenie wyższe techniczne lub ekonomiczne, co najmniej 5 lat pracy na stanowiskach kierowniczych, a także, co ciekawe, gotowość do pracy w ramach własnej działalności gospodarczej.

Kto wygra konkurs? Tego możemy dowiedzieć się już w tym tygodniu. W czwartek, 9 czerwca otwarte zostaną oferty, które wpłynęły na konkurs. Do czasu rozstrzygnięcia rada nadzorcza MEC-u oddelegowała jednego ze swoich członków, by pełnił to stanowisko.

Choć konkurs na stanowisko nowego prezesa nowej gminnej spółki Inwest - Park (wcześniej Berpil) został rozstrzygnięty już jakiś czas temu, to nadal jest ona bez prezesa. W dodatku pewne jest już, że poszukiwania szefa tej spółki zaczynać będzie trzeba na nowo. W konkursie na to stanowisko wybrano kandydata, którego rada nadzorcza spółki chciała zatrudnić na stanowisku prezesa. Obie strony się jednak "nie dogadały". Z informacji dostępnej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta wyczytać możemy jedynie, że: "postępowanie kwalifikacyjne nie zostało rozstrzygnięte z powodu nie uzgodnienia warunków pracy i płacy z wybranym przez Radę Nadzorczą kandydatem na to stanowisko".

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to... chodzi o pieniądze. Nieoficjalnie mówi się, że spółka nie sprostała wymogom finansowym kandydata, który aktualnie pełni już funkcję kierowniczą poza Piłą.

Czy negocjacje z kolejnym kandydatem okażą się bardziej skuteczne? Tego dowiemy się po 22 lipca. Właśnie na ten dzień zaplanowane zostało otwarcie kopert z ofertami kandydatów na to stanowisko. Ogłoszony niedawno konkurs zamknięty zostanie 20 lipca - to termin, do którego można zgłosić w nim swój udział.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto